9. listopadu 2008 17:24 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejisté podlehli Rusku po nájezdech

Irgl se tlačí před branku Rusů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Irgl se tlačí před branku Rusů. | foto: ČTK

HELSINKI Čeští hokejisté dnes prohráli ve svém třetím zápase na turnaji Karjala v Helsinkách s Ruskem 0:1 po samostatných nájezdech. Už nerozhodný stav po třetí třetině zajistil Rusku celkové prvenství. Český tým ještě může přijít o druhé místo, pokud domácí Finové získají v závěrečném zápase se Švédskem tři body.

Trenér Vladimír Růžička byl dnes spokojen hlavně s výkonem svých svěřenců v první třetině. "Ta byla, si myslím, výborná. Hráli jsme dobře, byli jsme aktivní. Od druhé to bylo horší, zdálo se mi, že jsme přestali bruslit, a Rusové toho využili," řekl Růžička novinářům. "Druhá i třetí třetina byla podobná. Nějaké šance jsme měli, ale přečkali jsme i dvě tři jejich tutové," uvedl Růžička.

Klíčovým momentem pak byla nevyužitá česká přesilovka pět na tři. "To by se mělo proměňovat. My jsme to ale nedokázali, stejně jako více než minutu v prodloužení, kdy jsme hráli čtyři na tři," litoval staronový kouč národního týmu, jenž vyzdvihl vynikající výkon brankáře Miroslava Kopřivy.

Na turnaji jej potěšilo, že Češi ve všech duelech bodovali a hráči se vyznačovali bojovností. "Udělali jsme moc chyb, ale to, co jsme chtěli, to hráči vcelku plnili a jsem spokojený. Musím jim za snahu poděkovat," dodal Růžička.

Výsledek:
Česká republika - Rusko 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující nájezd: Zaripov. Rozhodčí: Rantala, Rönn - Fonselius, Nieminen (všichni Fin.). Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 4212.

Najdete na Lidovky.cz