Úterý 27. října 2020svátek má Šarlota, Zoja, Zoe 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Pražský Lev při premiéře vyhrál i v hledišti

Zápas KHL Lev Praha - Dinamo Riga, fanoušci Lva Praha  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zápas KHL Lev Praha - Dinamo Riga, fanoušci Lva Praha | foto: ČTK

PRAHA 6358. Tak tolik diváků dorazilo na premiéru prvního českého týmu v KHL. Lev Praha, který vyhrál 2:1, tak naplnil Tipsport Arenu zhruba z poloviny. „Že přijde tolik lidí jsem fakt nečekal. Teď jen doufám, že nepřišli jen proto, že na nás byli jednou zvědaví. Snad nám pomůže výhra k dalším dobrým návštěvám,“ řekl LN člen prvního útoku Jakub Klepiš.

Arena ale po většinu zápasu s Dinamem Riga zůstala tichá. Nebýt kotle hostujících lotyšských fanoušků a snažení fanklubu Lva, by by slyšet i pokřikování hráčů na ledě. Ale přesto je to malé vítězství, ještě v úterý se mluvilo o 2500 návštěvnících.

K TÉMATU

Zástupci klubu, který převzal licenci na KHL od Lva Poprad, slibovali před zápasem show. Jenže zhruba 25 minut před buly se hala kvůli technické závadě ponořila do tmy a ticha. S desetiminutovým skluzem se pak uskutečnilo zrození nového týmu, kterému na svět pomohla nepříliš povedená bubenická show.

Už při představování hráčů bylo poznat, jací fanoušci do Holešovic dorazili. Největší ohlas sklidili Tomáš Pöpperle, Michal Sersen a Tomáš Rachůnek. Všichni tři ještě na jaře oblékali dres klub, který je v areně doma už téměř padesát let – Sparty. "Vzniká tady něco nového, a všechno potřebuje svůj čas. Když jsme dali gól na 2:1, tak už ale byli lidé slyšet," řekl o atmosféře Pöpperle.

Lidi nadchlo, že se v Česku bude hrát KHL

Právě jemu tleskali diváci poprvé. V šesté minutě totiž po Němcově faulu zlikvidoval trestné střílení Džezirnše. Největší jásot se pak nesl zpoza zad pražského brankáře, kde poskakovala zhruba padesátka členů fanclubu. Někteří z nich se už dokonce pyšnili dresem. "Ale já ho mám zatím jen vypůjčený," říkal fanoušek Vojtěch Starý. "Lev je pražská naplavenina, stejně jako já jsem pražská naplavenina. Proto je mi tenhle klub sympatický,"dodal se smíchem.

Někteří si našli cestu k umělému klubu ale i přesto, že jsou z Prahy. "Nadchlo mě, že se u nás v republice bude hrát KHL. Tomuhle projektu jsem fandil už od doby, kdy se měl rozjet v Hradci. Já beru Lev jako nás malý český nároďák, budu na něj pravidelně chodit," plánoval fanoušek Lukáš v podepsaném dresu Ondřeje Němce. 

Ale novému českému klubu k prvním třem bodům pomohli Slováci. O góly se totiž postaral Luboš Bartečko a Tomáš Surový. Ne všichni ale za vstupenku zaplatili. Na chodbách areny se dali potkat třeba mladíci v dresech HC Varnsdorf. "V klubu nám nabídli volné lístky, tak jsme toho využili," pravil hokejista Robin.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...