13. prosince 2011 14:02 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejisté se sešli v Praze. Hadamczik je nemocný

Alois Hadamczik. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alois Hadamczik. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Hokejová reprezentace zahájila v Praze přípravu na druhý turnaj seriálu Euro Hockey Tour, moskevský Channel One Cup. Jeho součástí bude i čtvrteční domácí zápas proti Švédsku v Chomutově. Trenér Alois Hadamczik měl na úvodním tréninku v O2 areně k dispozici všechny hráče; z původní nominace chyběl jen útočník Jakub Klepiš, kterého nahradil Jakub Orsava.

"Vypadá to, že jsou všichni v pořádku. Nemocný jsem jen já," řekl Hadamczik novinářům. Mírná indispozice byla poznat i na jeho hlasu. "Beru antibiotika, něco mám na průduškách. Teplotu ale nemám, takže to bude dobré," pousmál se.

Zdravotní problémy by však jeho komunikaci s hráči neměly ovlivnit. "V pondělí jsem moc nemluvil, ale teď už je to lepší. Bude mi sekundovat asistent Pepa Paleček, takže si to rozdělíme. Snad hráči pochopí, co chceme," uvedl Hadamczik.

V třiadvacetičlenném týmu je pouze jeden nováček, obránce Lukáš Krejčík. Několik dalších hráčů však má na kontě jen jeden, dva nebo tři starty. Pouze pár minut odehráli v reprezentačním dresu například Marek Trončinský, Orsava nebo Vojtěch Polák, který se do národního týmu vrací po devíti letech.

Hokejisté se budou až do čtvrtka připravovat v Praze, poté se přesunou do Chomutova, kde se národní tým představí poprvé v historii. "Jsme rádi, že můžeme hrát před domácím publikem, že naši diváci uvidí celý tým. Určitě je to daleko lepší, než kdybychom hráli venku. I když budeme pod větším tlakem," řekl Hadamczik.

V nově postavené aréně požene hráče za vítězstvím více než pět tisíc diváků, stadion bude vyprodaný. "Bude to příjemné. Myslím si ale, že plná hala by byla všude. Švédové táhnou a zápasy národního týmu jsou hodně sledované. Určitě je to ale dobré a hráče to podpoří," dodal Hadamczik.

Tým na moskevský Channel One Cup

Tréninková sestava
Štěpánek (Pöpperle) - Němec, Čáslava, Kutlák, Nakládal, Krajíček, Trončinský, Krejčík - Průcha, Červenka, Rolinek - Irgl, Vampola, Hubáček - Polák, Kreps, Kašpar - Petružálek, Vrána, Rachůnek - Vondrka, Orsava.

Aktuální složení týmu
Brankáři: Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL), Tomáš Pöpperle (Sparta Praha)
Obránci: Jakub Krejčík (Slavia Praha), Marek Trončinský (Liberec), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Jakub Nakládal (Ufa/KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.)
Útočníci: Lukáš Kašpar, Kamil Kreps (oba Astana/KHL), Petr Vrána, Jakub Petružálek (oba Chabarovsk/KHL), Ivan Rachůnek (Sparta Praha), Michal Vondrka (Slavia Praha), Jakub Orsava (Třinec), Petr Hubáček (Jyväskylä/Fin.), Roman Červenka (Omsk/KHL), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk/KHL), Zbyněk Irgl (Minsk/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL), Petr Vampola (Ženeva/Švýc.), Vojtěch Polák (Kloten/Švýc.).

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC BRUSIČ MALÉ KUSY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 33 000 - 36 000 Kč