Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Sparta v Pardubicích třikrát prohrávala, přesto jde do čela. Kometa prohrála v Boleslavi

18:00aktualizováno  20:00
TŘINEC/PRAHA - Hokejisté Sparty vyhráli v 17. extraligovém kole na ledě Pardubic 5:4 v prodloužení. Pražané po většinu utkání dotahovali náskok Dynama, když třikrát prohrávali, sami se poprvé dostali do vedení až v 55. minutě. Domácí ale rychle srovnali, zápas tak dospěl do prodloužení, které v 63. minutě ukončil svým druhým gólem a celkem čtvrtým bodem v utkání sparťanský obránce Jeremie Blain.

Hokejisté Sparty se radují z výhry, která je vrátila do čela extraligy. foto: Ondřej BičištěMAFRA

Litvínov potřetí za sebou nebodoval. Tentokrát doma podlehl Pardubicím

Třinečtí hokejisté zvítězili nad dosud vedoucím Libercem 5:3. Oceláři prohrávali po gólech Marka Kvapila po první třetině 0:2, ale otočili skóre mezi 24. až 36. minutou na 4:2.

Na obratu se podílel dvěma trefami proti svému bývalému klubu útočník Vladimír Svačina.

Hokejisté Vítkovic vyhráli na ledě trápící se Plzně 3:2 po samostatných nájezdech a zvítězili počtvrté za sebou. Domácím se sice podařilo v prostřední části dokonat obrat ve skóre na 2:1, ale hosté stačili krátce před druhou sirénou srovnat.

Rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy, ve kterých hráči Vítkovic uspěli třikrát a Západočeši pouze jednou. Vítěznou trefu zaznamenal Ondřej Roman. Indiáni tak prohráli již počtvrté v řadě.

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili i podruhé v sezoně mistrovskou Kometu Brno, doma vyhráli 2:1.

Středočeši uspěli po dvou prohrách, Brno naopak nedokázalo navázat na tři předešlé triumfy. Gólově se pod výhru domácích podepsali Pavel Musil a Martin Procházka, za hosty snížil Lukáš Kašpar.

Litvínov ukončil sérii porážek

Hokejisté Litvínova zvítězili na ledě posledního Chomutova 2:1 v prodloužení. Podkrušnohorské derby dvou rivalů rozhodl před vyprodaným hledištěm přesně po čtyřech minutách nastavení Juraj Mikúš.

Verva tak přerušila sérii tří porážek, přestože Piráti skórovali 37 vteřin po začátku třetí části jako první.

Hokejisté Karlových Varů zvítězili na ledě Zlína 4:1. Západočeši po sedmé výhře z posledních osmi utkání přeskočili Berany v tabulce, Zlínští naopak podruhé za sebou nebodovali. Hosté vedli 3:0 už na konci druhého dějství.

Hokejisté Olomouce porazili Hradec Králové 3:1. Hanáci v posledních 14 minutách otočili vývoj díky hattricku útočníka Petra Strapáče, jenž přitom dosud v sezoně neskóroval a za 13 předchozích vystoupení stihl jen dvě asistence.

Zatímco Olomouc utnula sérii čtyř zápasů bez bodového zisku, Mountfield promarnil příležitost dostat se do čela celé soutěže.

Výsledky 17. kola:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
24. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 28. Gernát (Werek), 32. Svačina (Martin Růžička, Polanský), 36. Svačina (Adamský, Gernát), 48. Hrňa (D. Musil, Marcinko) - 1. M. Kvapil (Šmíd, Doherty), 17. M. Kvapil (L. Hudáček, Lenc), 41. Ševc (P. Jelínek). Rozhodčí: Bejček, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 4834.
Třinec: Hrubec - Matyáš, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera, Adámek - Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts - Svačina, Polanský, Adamský - Hrňa, Werek, Dravecký - O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.
Liberec: Will - Doherty, Šmíd, Hanousek, Derner, Havlín, Ševc - Valský, Redenbach, M. Zachar - Lenc, L. Hudáček, M. Kvapil - Teplý, P. Jelínek, L. Krenželok - Lakatoš, J. Vlach, Ordoš.

PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
43. Šlahař (Anděl, Žižka) - 16. T. Mikúš (Roman Vlach, O. Beránek), 34. Gorčík (Lapšanský), 38. Balán (Šenkeřík, O. Beránek), 42. Gríger (Skuhravý). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Bryška, D. Klouček. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 4019.
Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Řezníček, Žižka, Nosek, Valenta, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, P. Sedláček, Poletín - E. Kulda, Popelka, Anděl.
Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, M. Rohan, Šafář - T. Rachůnek, Gríger, Flek - T. Mikúš, Roman Vlach, O. Beránek - Stloukal, Skuhravý, Gorčík - Lapšanský, Balán, Kohout.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
41. Marjamäki (Klhůfek) - 46. Trávníček (Jurčík, Gerhát), 64. J. Mikúš. Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5250 (vyprodáno).
Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, J. Mrázek - Duda, Klhůfek, Marjamäki - T. Svoboda, V. Růžička ml., Tomica - J. Stránský, Vantuch, Chrpa - J. Havel, Huml, Koblasa.
Litvínov: Janus - Ščotka, Baránek, Hunkes, Březák, Romančík, Suchánek - J. Petružálek, J. Mikúš, M. Hanzl - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - J. Černý, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Řehoř, Havelka.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
6. P. Musil (Pacovský, M. Látal), 29. M. Procházka (L. Pabiška) - 49. Kašpar (Zaťovič). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Polák, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2439.
Mladá Boleslav: Krošelj - Dlapa, Jan Hanzlík, Bernad, Kotvan, Němeček, T. Voráček, Pláněk - Vondrka, T. Knotek, Skalický - M. Látal, P. Musil, Pacovský - D. Šťastný, L. Pabiška, M. Procházka - Flynn, Najman, P. Kousal.
Brno: Vejmelka - O. Němec, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Horký, L. Čermák, Kašpar - Mallet, J. Hruška, Plášek - Köhler, R. Zohorna, Dočekal.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:5 v prodl. (1:0, 1:1, 2:3 - 0:1)
8. Marosz (Trončinský, P. Sýkora), 31. S. Treille (Dušek, Bubela), 47. Bubela, 57. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora) - 25. Říčka (Kumstát, Blain), 44. Blain (P. Vrána, A. Kudrna), 48. Buchtele (A. Kudrna, Blain), 55. Jarůšek (A. Kudrna, Košťálek), 63. Blain (Pech, Říčka). Rozhodčí: Hradil, Kika - Malý, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:1. Diváci: 8338.
Pardubice: Kacetl - Trončinský, Holland, Cardwell, Wishart, Děrvuk, Hrabal, Miromanov, Budík - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Skokan, Bubela, S. Treille - Vondráček, Dušek, Perret - Mandát, Poulíček, Kusý.
Sparta: Machovský - Koštálek, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Delisle, Blain, Gregorc - Říčka, Pech, Kumstát - Jarůšek, Sill, Rousek - A. Kudrna, P. Vrána, Buchtele - M. Beran, Smejkal, Pšenička.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
47. Strapáč (Irgl, Kolouch), 54. Strapáč (J. Galvas, Kolouch), 60. Strapáč - 8. Cibulskis (Cingel). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Lučan, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 3527.
Olomouc: Konrád - J. Galvas, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Jaroměřský, Dujsík, Staněk - Irgl, Kolouch, Strapáč - Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Burian - Skladaný, Holec, Laš.
Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, Rosandič, F. Pavlík, Piché - Rákos, Koukal, Vincour - R. Pavlík, Cingel, Vopelka - Miškář, Bičevskis, Chalupa - Bezúch, Dragoun, Karabáček.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
15. Gulaš (Kratěna), 32. D. Kindl (Čerešňák, Kracík) - 7. Schleiss (Lev), 40. Szturc (O. Roman, Tybor), rozhodující sam. nájezd O. Roman. Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - J. Svoboda, Kis. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4747.
Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Vráblík, Jones, J. Kindl, Kaňák, Allen - Gulaš, Nedorost, V. Němec - Indrák, Kracík, D. Kindl - Kantner, Kratěna, Stach - P. Straka, Kodýtek, Eberle.
Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Baranka, Hrbas, Šidlík, T. Černý - Schleiss, Lev, Dej - Tybor, O. Roman, Szturc - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera - Baláž, Pytlík, Toman.