Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hokejistou sezony se stal třinecký Martin Růžička

Sport

  20:24
PRAHA - Hokejistou sezony a Nejlepším hráčem play off se v anketách hokejové extraligy stal Martin Růžička z Třince. Lidové noviny volily Nejlepšího trenéra, kterým se stal Vladimír Růžička ze Slavie.

Martin Růžička při předávání cen hokejové extraligy. foto: ČTK

Ankety Hokejista sezony a Nejlepší hráč play off opanoval třinecký kanonýr Martin Růžička. Berounský rodák především ve vyřazovacích

Ceny hokejové extraligy:

Nejlepší trenér: Vladimír Růžička (Slavia)
Hokejista sezony: Martin Růžička (Třinec)
Nejlepší hráč play off: Martin Růžička (Třinec)
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák (Plzeň)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák (Plzeň)
Nejlepší obránce: Lukáš Krajíček (Třinec)
Nejlepší brankář: Roman Málek (Vítkovice)
Nejlepší hráč utkání: Miroslav Kopřiva (Slavia)
Zlatá helma: Viktor Ujčík (Vítkovice)
Nejlepší nováček: Jan Káňa (Vítkovice)
Nejslušnější hráč: Pavel Vostřák (Plzeň)
Nejlepší rozhodčí: Jiří Gebauer

bojích upoutal pozornost na sebe, když za osmnáct zápasů posbíral třiatřicet bodů. Touto statistikou překonal rekord Pálffyho z roku 1992.

Růžička mohl získat i cenu pro Nejlepšího hráče utkání, která se uděluje hokejistovi za nejvíce nominací na hvězdu zápasu. Se slávistickým brankářem Kopřivou jich měl Růžička stejně, rozhodl ale nižší počet utkání ve prospěch "sešívaného" gólmana.

Lidové noviny volily Nejlepšího trenéra sezony. Volba padla na Vladimíra Růžičku, který na loňském MS dovedl český výběr až ke zlatým medailím a v extraligové sezoně dokráčel s podceňovaným týmem Slavie až do semifinále, kde červenobílí vypadli až v rozhodujícím sedmém utkání s pozdějším mistrem z Třince.

Nejlepším obráncem se stal Lukáš Krajíček, jenž loni zažil finále o Stanleyův pohár. Letos se už mistrem stal, ovšem v barvách Třince.

Prestižní cenu pro Nejslušnějšího hráče získal plzeňský Pavel Vostřák. Za pětapadesát zápasů si křídelní útočník odpykal pouhých dvanáct trestných minut, což znamená šest menších trestů.

Ve středečním vydání LN čtěte celostránkový rozhovor s nejlepším trenérem sezony Vladimírem Růžičkou!