Třinec se trápí, doma podlehl Kometě. Olomouc vyhrála pošesté v řadě

19:58
TŘINEC - Třinečtí hokejisté podlehli v 9. kole hokejové extraligy brněnské Kometě 1:2. Vítězný gól vstřelil ve 28. minutě obránce Petr Kuboš, který za 53 sekund odpověděl na vyrovnávací branku Vladimíra Draveckého. Úvodní trefu obstaral David Ostřížek. Kometa zabrala po třech porážkách za sebou. Na vítězné vlně se naopak veze Olomouc, která vyhrála pošesté v řadě.

Brněnský brankář Marek Čiliak čelí střele v utkání s Třincem. foto: ČTK

Velkou možnost otevřít skóre měli Oceláři v 18. minutě, ale 57 sekund dlouhou přesilovku pěti proti třem nezužitkovali. Jak s podobnými situacemi naložit, ukázalo Třinci vzápětí Brno, které stejnou nabídku zužitkovalo po pohledné kombinaci po trefě Ostřížka.

Střídačka Komety Brno, uprostřed trenér Alois Hadamczik.
Petr Kumstát (uprostřed) ze Sparty brání plzeňského Jana Schleisse. Přihlíží...

Prostřední část se hrála ve svižném tempu, oba týmy se pokoušely o častější střelbu a výsledkem bylo vyrovnání skóre. Irgl trefil spoluhráče Chmielewského, od jehož výstroje se odrazil kotouč k volnému Draveckému a slovenský reprezentant uklidil puk do odkryté branky.

Ještě v téže minutě ale udeřila i Kometa. Po vhazování vypálil od modré čáry Kuboš a puk i s přispěním teče domácího Klepiše skončil v třinecké síti. I přes velké šance domácích už pak další gól nepadl.

Olomouc jede

Ve velké pohodě hrají hokejisté Olomouce, kteří vyhráli už pošesté za sebou. Tentokrát si na domácím ledě poradili s Karlovými Vary. V osmé minutě se prosadil hostující Haščák, olomoučtí však ve druhé třetině otočili vývoj zápasu zásluhou gólů Skrbka a Vyrůbalíka.

Podobnou formu prokazují i hokejisté z Mladé Boleslavi. V přímém souboji o třetí místo přehráli Hradec Králové poměrem 4:1 a připsali si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Celkově bodovali už pošesté za sebou. Mountfield si nedokázal spravit chuť po nedělní domácí prohře s Plzní 2:6.

Jedinou branku viděli diváci v Chomutově, který v derby porazil Litvínov nejtěsnějším rozdílem 1:0. O gól se postaral Kämpf, který ve spolupráci s Tomicou využili zaváhání brankáře Januse.

Pardubice na dně

Na úplné dno extraligové tabulky se propadly Pardubice, které prohrály 1:4 s Libercem. V poslední třetině o tom rozhodl dvěma góly Birner a výhru hostů pak ještě pečetil Jelínek.

Na první domácí vítězství stále čeká Zlín, který podlehl Vítkovicím 3:5. Za vyrovnaného stavu dal rozdílový gól čtyři minuty před koncem v přesilovce Olesz a jistotu dal hostům gólem při power play Balán.

Ani vedení 4:1 nestačilo Spartě na zisk tří bodů. Plzeň dokázala třemi góly ve třetí třetině vyrovnat a vynutit si prodloužení. V něm už však domácí zásluhou Přibyla rozhodli o svém vítězství a na dálku pomohli Liberci dostat se na první místo tabulky.

9. kolo hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Branky a nahrávky: 28. Dravecký (Chmielewski, Irgl) - 20. Ostřížek (J. Hruška, Kováčik), 28. Kuboš (H. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Skopal, Lukš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5094.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) Branky a nahrávky: 27. Skrbek (J. Knotek), 31. Vyrůbalík (Jergl, Skrbek) - 8. Haščák. Rozhodčí: Šír, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5102.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Branky a nahrávky: 21. T. Urban (L. Pabiška, Stříteský), 42. Lenc, 48. Jarůšek (Musil), 55. Klimenta (Lenc, Žejdl) - 44. T. Knotek (K. Pilař, Bednář). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:8, navíc A. Svoboda, K. Pilař (oba Hradec Králové) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4089.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Branka a nahrávka: 17. Kämpf (Tomica). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Brejcha, Flegl. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5250.

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:0, 0:3) Branky a nahrávky: 9. J. Svoboda (Štajnoch, Nahodil) - 5. Šimek (Řepík), 48. Birner (P. Jelínek, Řepík), 55. Birner (Krenželok, Řepík), 59. P. Jelínek (Stránský, Krenželok). Rozhodčí: Šindler, T. Horák - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 7054.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:5 (1:1, 1:1, 1:3) Branky a nahrávky: 17. Matějíček (P. Holík), 26. T. Sýkora (Kubiš), 56. Kotvan (A. Holík, Říčka) - 6. Szturc (P. Zdráhal, Balán), 24. Klok (Strapáč), 53. Strapáč (Olesz, Szturc), 57. Olesz (Čerešňák, Kudělka), 60. Balán. Rozhodčí: R. Čech, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:3. Diváci: 4383.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0) Branky a nahrávky: 3. A. Kudrna, 5. Réway (J. Hlinka), 32. J. Mikuš (Pech, Čajkovský), 36. Přibyl (Sabolič), 61. Přibyl (Buchtele) - 30. Poletín (J. Sýkora, Bližňák), 42. Jeřábek (Kubalík, Kracík), 49. Kubalík (Kracík, Indrák), 58. Bližňák (Pulpán). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Zíka, Jindra. Vyloučení: 6:8, navíc Pöpperle (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7691.