Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hokejová extraliga v Karlových Varech zůstane, klub město neopustí

Sport

  17:50aktualizováno  18:01
KARLOVY VARY - Hokejová extraliga se bude v Karlových Varech hrát i v příští sezoně. Majitel HC Energie Karel Holoubek se rozhodl, že bude klub nadále podporovat a část financí, které požadoval od města, zajistí sám.

Litvínov - Karlovy Vary. foto: ČTK

Městské zastupitelstvo počítá s tím, že hokejový klub v roce 2011 dostane 11,3 milionu korun z rozpočtu plus 500 tisíc ze sportovního grantu.

Holoubek přitom původně požadoval dotaci 18 milionů, poté v kompromisním návrhu o čtyři miliony méně.

"Město mému návrhu nevyhovělo, ale podařilo se mi dohodnout s významným místním podnikatelem Milutinem Peričem, který nám navíc poskytne dva miliony korun. Zbývající finance zřejmě zajistím sám," uvedl Holoubek na dnešní tiskové konferenci.

Holoubek, který v Karlových Varech podporuje hokej už 18 let a dovedl jej z druhé ligy až do extraligy a k zisku mistrovského titulu, navíc věří, že se mu podaří i s podporou opozičních zastupitelů domluvit, aby klub dostal ještě neúčelovou dotaci ve výši 2,2 milionu korun z výnosů provozu Karlovarské teplárenské.

Majitel klubu odmítl motivační dotace
Majitel klubu zároveň potvrdil, že odmítl návrh radnice na motivační část dotace, která by souvisela s výsledky extraligového týmu. V případě, že by klub vyhrál seniorskou extraligu, mohl by získat až dalších pět milionů korun.

"S něčím podobným musíme počítat od začátku, ne dvě tři kola před koncem základní části. Odmítl jsem to i s tím, že věřím, že po dnešním zápase bychom měli po postupu do play off už milion korun. Navíc celou dobu říkám, že chceme podporu na děti, ne na provoz áčka," podotkl Holoubek, který ocenil aktivitu více než čtyř tisíc fanoušků, kteří podepsali petici na podporu klubu.

Zástupci klubu se navíc podle generálního manažera Miroslava Vaňka dohodli, že o podpoře klubu pro rok 2012 začnou s představiteli radnice jednat dříve než letos.

Autor: