Hokejová Slavia se trápí a trápí. Prohrála už popáté v řadě

18:45aktualizováno  20:40
KARLOVY VARY - Hokejisté Karlových Varů porazili v 11. kole extraligy Slavii 4:2 a potvrdili, že se jim po změně trenér v domácím prostředí daří. Energie vyhrála v KV areně počtvrté za sebou. Pražané si naopak připsali pátou prohru v řadě.

Dominik Furch. foto: ČTK

Domácí měli velkou šanci dostat se do vedení hned na začátku, již po 26. sekundách hry dostal Zaťovič šanci otevřít skóre z trestného střílení. Furcha ale nepřekonal, před zakončení mu puk sjel z čepele hole.

Karlovy Vary - Slavia 4:2

Branky a nahrávky: 6. Koblasa (Roman Vlach, J. Doležal), 15. Vachovec (Hovorka, Bičánek), 49. Zucker (Vachovec, Dlouhý), 57. Roman Vlach (Balán) - 25. Sklenář (Bednář), 60. Valach (Micka).

Rozhodčí: Pešina, Lacina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 3822.

Karlovy Vary: Závorka - Kubka, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši, Schusser - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - Koblasa, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Tomeček, Balán, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knoth - Bednář, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Klhůfek, Poletín - Slavíček, T. Doležal, Šenkeřík. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Energii to ale nijak nepoznamenalo, nadále hrála s chutí a Slavii přehrávala. V 6. minutě po závaru před hostující brankou otevřel skóre důrazný Koblasa.

Jedinou šanci hostů si vypracoval Bednář, samostatný únik ve vlastním oslabení neproměnil. V 15. minutě při vyloučení Whartona se již po čtyřech vteřinách trefil Vachovec, který tak tečí Hovorkovy střely využil přesilovou hru.

"První třetina rozhodla o zápasu. Vstoupili jsme do něj hodně laxně a po hrubých chybách jsme dostali dva laciné góly," zlobil se asistent trenéra Slavie Ondřej Weissmann.

V závěru první části na ledě zůstal po nezaviněné srážce s jedním z hráčů Slavie bezvládně ležet domácí útočník Zucker, naštěstí se ale jednalo jen o vyražený dech a karlovarský hráč duel nakonec dohrál.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupila Slavia mnohem aktivněji a podařilo se jim zatlačit Energii do hluboké defenzivy. Tlak Pražané vyjádřili i brankově, to ve 25. minutě propálil Závorku z pravého křídla Sklenář.

Herní převaha hostí pokračovala i po vstřelené brance. Zejména první formace nepouštěla karlovarské hráče z jejich obranného pásma. Příležitosti Bednáře, Kadlece a Šticha zůstaly nevyužity jenom díky obětavosti domácích obránců a pozornému výkonu gólmana.

"Ve druhé třetině ukázala Slavie svojí sílu, zatlačila nás a prakticky celou třetinu se hrálo u nás v pásmu. Až na jeden gól jsme to s vypětím všech sil ubránili," oddechl si domácí kouč Jaromír Kverka.

Obětavý výkon hráčů z lázeňského města přinesl své ovoce ve třetí třetině. Ve 49. minutě vybojovali u mantinelu puk Dlouhý s Vachovcem a Zucker dokázal překonal Furcha potřetí. "Věděli jsme, že Slavie teď není v jednoduché situaci a na zápas jsme se pečlivě připravovali. Hráči splnili všechny naše pokyny, makali a bojovali," řekl Kverka.

Vstřelený gól domácí uklidnil a začali hosty opět přehrávat. Když po krásném 'ťukesu' využil v 57. minutě druhou přesilovou hru Vlach, bylo o výsledku rozhodnuto.

Na páté porážce Slavie v řadě, nic nezměnila v poslední minutě ani bomba Valacha od modré, která již jen pouze kosmeticky upravila konečný stav zápasu. "Hráli jsme dobře jen ve druhé třetině, kdy jsme ale bohužel dali jen jeden gól. V poslední části jsme nepochopitelně hráli takový volný hokej," přiznal Weissmann.

Další výsledky 12. kola hokejové extraligy

• HC Oceláři Třinec - Pardubice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
    Branky a nahrávky
    : 10. Matuš (Ostřížek), 19. Adamský (Polanský, Gorškov), 34. Polanský (Roth, Linhart).

Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc T. Zohorna (Pardubice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4055.
  • Bílí Tygři Liberec - Hradec Králové 6:7 v prodl. (5:2, 1:2, 0:2 - 0:1)
    : 5. Bulík (Čakajík, Vampola), 7. Vampola (Čutta), 10. Bartek, 14. Urban (P. Nedvěd), 16. Vampola (Bartek, P. Nedvěd), 28. Bulíř (Vampola, Filippi) - 12. Mertl (Harant, Kudrna), 20. Červený (Škoda, Ptáček), 32. Kudrna (Harant, Mertl), 40. Škoda (Červený), 53. Suja (Škoda, Červený), 60. Šimánek (Kudrna, L. Květoň), 62. L. Květoň (Frühauf, Ptáček).

Rozhodčí: Bauer (Něm.), A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4454.
  • HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 1:4 (1:0, 0:1, 0:3) Branky a nahrávky: 10. J. Černý (Gula, Sklenička) - 36. Húževka (Burger, J. Káňa I), 49. Barinka (Stehlík, Húževka), 53. Huna, 58. Húževka (Burger).

Rozhodčí: Homola, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6., Využití: 0:2. Diváci: 3650.
  • HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
    : 2. T. Sýkora (Slovák), 25. Lev (J. Sýkora), 41. Duda (Hanzlík, Vlasák) - 27. Bartečko (Divíšek, D. Hruška), 50. Balej (Hřebejk).

Rozhodčí: Fraňo, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4710.
  • Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
    : 4. Tenkrát (Patera, Kuchler), 20. S. Treille (Rudovský, T. Kaberle), 39. Patera (Tenkrát, David Růžička), 40. Patera (T. Kaberle), 51. S. Treille (Dragoun) - 27. T. Svoboda (Němec, Kempný).

Rozhodčí: Hribik, Kalivoda - Charvát, Frodl. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 2592.