Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kdysi Jágr nebo Hašek, teď propaguje hokejové MS v Česku i Rus

Sport

  18:34
PRAHA - Pavelec, Voráček nebo snad Jágr? Kdepak. Organizátoři hokejového mistrovství světa v roce 2015 nelákají jen na české hvězdy. Na billboardech zve diváky do hlediště i Slovák Šatan nebo kontroverzní Rus Kovalčuk. A někteří fanoušci se nad tvářemi cizinců, kteří propagují světovou akci v Praze a Ostravě, podivují.

Kanada - Rusko (Kovalčuk slaví). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

„Připravovali jsme kampaň k šampionátu v hokeji jako kampaň k vrcholové sportovní akci, která se u nás uskuteční za účasti 16 týmů. Vše jsme zkrátka pojali komplexně,“ vysvětluje pro Lidovky.cz ředitelka komunikace Martina Kučerová.

„Nevnímáme to tak, že máme na propagačních materiálech někoho jiného než Čecha. Chceme ukázat lidem malinko jiný pohled. Naznačujeme tím, že k nám nepřijedou jen čeští hráči, ale i hvězdy světového hokeje. Dlouho jsme přemýšleli, jestli je to správná cesta. Snad ano.“

Přístup pořadatelů je ve světovém meřítku poněkud netradiční. Není příliš zvykem, aby na hokejovou akci lákala v pořádající zemi natěšené diváky ikona jiné národnosti.

V Praze a Ostravě lze na billboardech spatřit kromě Tomáš Rolinka i Slováka Šatana, Rusa Kovalčuka nebo kazašského gólmana Jeremejeva. „Snažili jsme se i vybrat emotivní fotografie. Byla to složitá volba,“ říká Kučerová.

Ruský hokejista Ilja Kovalčuk zve na světový šampionát

A negativní reakce? „S nimi jsme se zatím příliš nesetkali,“ vysvětluje Kučerová. „Má to i druhý efekt, především v Praze, kde žije hodně Rusů a celkově cizinců. Snímek Kovalčuka pro ně funguje jako skvělá reklama.“

Mimochodem, organizátoři připomínají, že na úvodní bitvu národního týmu se Švédskem je k dispozici stále několik vstupenek. Stejně tak na čtvrtfinálový souboj v Praze. 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!