Pardubice podlehly Spartě a už podeváté doma prohrály

16:45aktualizováno  21:04
PARDUBICE - Hokejisté Pardubic prohráli ve 25. kole extraligy s pražskou Spartou 2:4 a připsali si ve čtrnáctém domácím vystoupení v sezoně už devátou porážku. Pražané zaznamenali už pátou výhru z posledních šesti duelů. Třemi body za gól a tři asistence se na úspěchu Sparty podílel útočník Petr Ton.

Radost hokejistů Plzně foto: ČTK

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (Pardubice)
"První třetinu jsme odehráli dobře, dostali jsme se do vedení. Pak jsme ale hráli s nějakým nadhledem, nevím proč. Nebyli jsme schopni dát druhou nebo třetí branku, abychom odskočili na větší rozdíl a to se nám v dalším průběhu vymstilo. Katastrofální byly naše přesilovky. Místo toho, abychom v pětiminutové výhodě dali dva góly, tak jsme v závěru přesilovky inkasovali. To jsou věci, které se nemůžou stávat, pokud chceme vyhrávat. Ve třetí třetině to bylo nahoru dolů a inkasovali jsme další góly, protože jsme chtěli utkání zvrátit, ale to už tak chodí. Jsme nespokojeni s hrou v přesilovkách, kde jsme ztratili s hratelným soupeřem tři body."

Jan Votruba (Sparta)
"Do utkání jsme nevstoupili dobře, protože první třetinu jsme hráli dost otevřený hokej. Pardubice si vytvářely šance, my sice taky, ale žádnou jsme neproměnili. Pardubice jich měli víc a v těch chvílích nás hodně podržel Neuvirth. Do druhé třetiny jsme si řekli, že musíme hrát jinak, hlavně lépe střední pásmo a zahrát na Pardubice forčekink. Myslím, že to na ně platilo. Důležité bylo, že jsme ve druhé třetině přestáli dlouhou přesilovku domácích, tam měli několik šancí. Ve třetí třetině, kterou jsme sehráli taky dobře, jsme si počkali na nějaké brejkové situace, které se nám povedly."

Úvod utkání patřil domácím a už ve druhé minutě se po ostřelování Neuvirtovy branky trefil Buchtele. Sparta odpověděla velmi důrazně, ale jejím akcím chybělo přesné zakončení. Neuspěl v osmé minutě Ton a o pět minut později ani Tenkrát, který únik zakončil jen střelou do Salfického. Pražané měli sice mírnou převahu, ale akce domácích byly mnohem nebezpečnější.

V závěru úvodní třetiny Bartek, Kousal a Buchtele promarnili šance na zvýšení náskoku Pardubic. Druhá třetina se domácím nevydařila. Sparta se snažila vyrovnat a ve 30. minutě se jí to povedlo. Pacovský zužitkoval početní výhodu při vyloučení Hemského. Inkasovaná branka jakoby pardubické mužstvo ochromila a to si nedokázalo poradit ani s pětiminutovou přesilovkou po vyloučení Fostera ve 35. minutě za faul na Benáka, který zápas také nedohrál.

Ve 40. minutě byl ještě vyloučen Pacovský, přesto tři vteřiny před koncem druhé části šli po další chybě domácích hosté do vedení. Broš vysunul Ivana Rachůnka, který otočil stav. Přesilovky byly rozhodujícím faktorem utkání. Ve 47. minutě Pražané využili další početní výhodu a Hlinka svému týmu získal dvougólový náskok.

Domácí se ze sparťanského tlaku snažili vymanit rychlými brejky, ale v zakončení se jim nevedlo, protože hosté měli výborně organizovanou obranu. Náskok Jandačova týmu pojistil v 55. minutě Ton, který tvrdou střelou překonal Salfického. Tečku za utkání udělal domácí Semorád, který v 59. minutě zmírnil porážku svého týmu. Východočeši po páteční výhře v Brně zklamali své příznivce a připsali si čtvrtou prohru z posledních pěti zápasů.

Výsledky 25. kolo hokejové extraligy

Pardubice - Sparta Praha 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Buchtele (T. Zohorna, Vašíček), 59. Semorád (M. Drtina, Hemský) - 30. Pacovský (P. Ton, Vallin), 40. I. Rachůnek (Broš), 47. J. Hlinka (Přibyl, P. Ton), 55. P. Ton (Pacovský, J. Hlinka). Rozhodčí: Souček, Turčan - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:5, navíc Foster (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 9163.

Vítkovice - Piráti Chomutov 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Szturc (Húževka, Šedivý), 29. Šedivý (Húževka), 32. Malík (Burger, Klimek), 34. Ujčík, 42. Strapáč (Kuba). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4453.

Plzeň - Zlín 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 34. Balej (Jan Kovář, Kratěna), 43. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 51. Gulaš (Vlasák, Marušák), 54. Martin Straka (Gulaš) - 12. Balaštík (Leška, Köhler), 57. Okál (Melenovský, Matějíček). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5658.

Karlovy Vary - České Budějovice 8:0 (2:0, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. D. Nosek (Kumstát, Zaťovič), 3. Pech (Kumstát), 26. J. Doležal (V. Polák, Vachovec), 31. Zucker (Gulaši), 32. Vachovec (J. Doležal, J. Drtina), 34. V. Polák, 37. Skladaný (Košťál, Kloz), 54. Kumstát z trestného střílení. Rozhodčí: Lacina, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:12, navíc M. Michálek 10 min., Prokop (oba České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 3138.

Třinec - Slavia Praha 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. M. Růžička z trestného střílení - 49. Krenželok (P. Jelínek, Kempný), 59. Bednář (Sklenář). Rozhodčí: Hradil, Husička - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:4, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2573.

Litvínov - Rytíři Kladno 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. J. Černý (Holub), 29. Stříteský (Hanzl), 36. Martynek (Zeman, Hübl), 58. Trávníček (Posmyk), 60. Hübl (Majdan) - 15. Jágr (Plekanec), 22. Jágr (Židlický, Patera), 32. Plekanec (Jágr, Židlický). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).

Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Žižka (M. Hořava), 17. M. Hořava (Dočekal), 25. Petrovický (Erat, Holec), 31. Žižka (M. Hořava, Kováčik), 39. H. Zohorna (J. Hruška, Valábik), 50. Malec (Petrovický, Erat), 58. J. Hruška (Holec) - 9. Víšek (Čakajík, Nedvěd), 33. Nedvěd (Bárta, Šmíd), 53. Víšek (Nedvěd). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Diváci: 7200 (vyprodáno).