Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Petružálka nezastavily ani díry v ledu

Sport

  22:17
BRNO - Mohl si vyslechnout nepříjemnou zprávu. Výkon Jakuba Petružálka v zápase s Ruskem, korunovaný gólem, však kouče hokejové reprezentace Aloise Hadamczika přesvědčil. Útočník Chabarovsku tak nakonec z nominace pro mistrovství světa vyřazen nebyl. "Mile nás překvapil. Přijal pozvánku do kempu, zrušil dovolenou, o nominaci se popral a dokonce i změnil styl," chválil Hadamczik.

Česko (Petružálek) foto: Reuters

Petružálek odpovídal na dotazy novinářů bezprostředně po výhře 2:1, tedy v době, kdy ještě o své nominaci nevěděl.

Proti Rusům jste dokázali utkání otočit. Jak k tomu došlo?
Podle mě to bylo tím, že jsme hráli lépe dozadu, než v sobotu proti Finům. Rusové hrají více individuálně, tahají puky, nejsou fyzicky tak silní jako Švédové a Finové. A na to podle mě doplatili. To my jsme hráli jako tým a brankář Kuba Kovář nás podržel.

NOMINACE NA MS:

V 36. minutě musela být nuceně ukončena druhá třetina kvůli velké trhlině v ledu. Po přestávce jste pak ale dokázali ve zbytku druhé dvacetiminutovky dát oba góly. Pomohla vám tahle pauza?
Možná jo, odpočinuli jsme si. Bylo tu třicet stupňů, 7200 lidí, což je strašný záběr na organismus, nestačíte pít. Takže přestávka, i když kvůli úpravě ledu byla ještě delší než 15 minut, pomohla. V kabině jsme si něco řekli a začali to pak dělat i na ledě. Vedli jsme sice jen gól, ale dokázali jsme to udržet, protože jsme hráli dobře.

Díra v ledu byla opravdu velká. Co se tam stalo?
V hale bylo vedro, jeden zápas se hrál už od dvou hodin. Už na rozbruslení byl led špatný. Ve třetí třetině navíc vznikly další dvě dvaceticentimetrové díry na červené čáře, což je na urvání kolena. Museli jsme ale zápas dohrát, jsem rád, že to rozhodčí takhle zvládli.

Jaké to je hrát s vědomím, že se můžete před mistrovstvím světa takhle hloupě zranit?
Měl jsem to v hlavě minutku, dvě, pak jsem na to zapomněl. V zápalu boje jsme se těmhle místům rozhodně nevyhýbal.

Jaký máte osobně z turnaje pocit?
Je to na trenérech. Já jsem bojoval, pral se o místo. Je jasné, že mám menší šance než kluci z NHL. Jen doufám, že jsem svými výkony zaujal a řekl si o nominaci. Je to každopádně pro mě velká zkušenost - hrát před tolika lidma a brněnským publikem. Diváci vás tu ženou dopředu, pro mě bylo speciální, že jsem tu měl na první zápas rodinu.

A z týmového hlediska?
Hráli jsme s těžkými soupeři a všichni tu měli hodně kvalitní týmy. O to více si cením, že jsme vyhráli Euro Hockey Tour. Český hokej se proti minulým letům zvedá.

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Podnikání na rodičovské: Co všechno musíte splňovat?
Podnikání na rodičovské: Co všechno musíte splňovat?

Stále více maminek touží po možnosti pracovat i s malými dětmi. Jak je to s mateřskou, rodičovskou a na co mají maminky podnikatelky nárok? Na to...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat