21. června 2008 15:22 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejovou reprezentaci povede Růžička

Vladimír Růžička (vpravo) a jeho jmenovec Šmicer na stavbě nového Edenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička (vpravo) a jeho jmenovec Šmicer na stavbě nového Edenu. | foto: Lidové noviny

PRAHA Trenér pražské Slavie Vladimír Růžička byl nově zvoleným výkonným výborem Českého svazu ledního hokeje jmenován na nadcházející dva roky do funkce hlavního kouče české reprezentace. Na lavičku národního týmu se tak vrací trenér mistrů světa z Vídně z roku 2005 a po tříletém působení nahradí Aloise Hadamczika. Růžičkovými asistenty budou Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

"Trénovat národní mužstvo je nejvyšší meta, které se dá u nás dosáhnout. Jsem hrozně rád," řekl dnes novinářům pětačtyřicetiletý bývalý vynikající útočník krátce poté, co byla na pražské konferenci svazu potvrzena varianta, o které se spekulovalo už od konce květnového mistrovství světa v Québeku.

Růžička vedl českou reprezentaci už v sezoně 2004/05 po tragickém úmrtí Ivana Hlinky. "Před třemi lety jsem to trénoval a víme všichni proč. Teď ta nabídka přišla a já jsem ji přijal."

Při svém předchozím reprezentačním angažmá dovedl tým do semifinále Světového poháru a pak k triumfu na světovém šampionátu. Při svém působení ve Slavii, kde je i aktuálně i generálním manažerem a spolumajitelem, však vedl tým jen na těchto dvou turnajích a přes sezonu byli u mužstva jeho tehdejší asistenti Weissmann, Radim Rulík a Marian Jelínek. Nyní bude u národního týmu Růžička působit celou sezonu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz