27. srpna 2014 14:34 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Junior si vsadil na výhru svého týmu. Za trest bude rok bez hokeje

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační snímek | foto: Lidové noviny

PRAHA Sedmnáctiletý budějovický hokejista, který se minulý týden pokusil ovlivnit utkání v juniorské extralize, dostal od Disciplinární komise svazu roční zákaz činnosti. Pyká za to, že se snažil přemluvit litvínovského brankáře Patrika Spěšného, aby nechal hostující tým vyhrát a vydělali tak na překvapivém výsledku u sázkové kanceláře.

Duel, do kterého vůbec českobudějovický hráč nebyl nominován, byl nakonec zrušen a on následně vyřazen z kádru týmu.

VÍCE O KAUZE

Teď přichází další trest. "Po projednání případu s jeho účastníky a jejich zákonnými zástupci a po prostudování předloženého listinného materiálu vyhodnotila komise jednání mladistvého P. S., hráče juniorského mužstva HC Motor České Budějovice, jako zvlášť závažné porušení Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH a hráči uložila trest nepodmíněného zastavení činnosti na 12 měsíců s účinností do 21. 8. 2015," píše se v tiskové zprávě svazu.

Hráči hrozil maximální zákaz na 18 měsíců, komise však přihlédla na jeho dosavadní bezúhonnost. Ten se pak už v neděli hájil tím, že šlo o nepochepný vtip, který zašel tam, kam neměl. Litvínovský brankář totiž jeho pokus oznámil svým trenérům, kteří následně zalarmovali svaz i policii. Ta teď případ prošetřuje, a tak hokejový trest nemusí být jediný, který hráče potká.

rob

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!