23. listopadu 2010 17:05, aktualizováno  18:11 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejový rekord padl: nekonečný zápas rozhodl až 42. nájezd

Němečtí fanoušci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Němečtí fanoušci | foto: Reuters

PRAHA Tak vyrovnaný duel hokejová historie nepamatuje. Poslední kapitolu nekonečného střetnutí mezi Mnichovem a Straubingem uzavřel až dvaačtyřicátý samostatný nájezd.

Utkání nejvyšší německé soutěže skončilo v základní hrací době 4:4, a tak přišly na řadu penalty. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se vinou nemohoucnosti střelců tolik neprotáhly. 

Rekord v NHL

Utkání Rangers – Washington v roce 2005 rozhodl až třicátý samostatný nájezd. Parádním technickým kouskem se pod něj podepsal Marek Malík.

V úvodních dvaceti pokusech dominovali bezchybní gólmani. Poté se sice trefil Tobias Draxinger ze Straubingu, jenže Christian Wichert přesným zásahem okamžitě odpověděl a bavorské derby pokračovalo.

Své technické dovednosti si mohli vyzkoušet téměř všichni nominovaní hokejisté. "Uvažoval jsem, že i já obuji brusle," smál se trenér Straubingu Jürgen Rumrich. Jeho svěřenec Justin Mapletoft byl neúspěšný dokonce třikrát.

"Na tenhle zápas nikdy nezapomenu," pronesl hrdina trestných střílení brankář "Tygrů" Dimitri Pätzold. Ten lapil celkem sedmnáct nájezdů včetně toho posledního v podání mnichovského Stéphana Juliena. Zápas byl poté u konce - vítěznou trefu totiž chvíli před ním zaznamenal ve 20. sérii (celkově jako dvaačtyřicátý) Eric Meloche ze Straubingu.

Utkání vymazalo z Guinnessovy knihy rekordů střetnutí mezi Rangers a Washingtonem, ve kterém se v listopadu 2005 jelo 30. nájezdů, ten rozhodující proměnil Marek Malík. 

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz