Čtvrtek 24. září 2020svátek má Jaromír 23 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejový šéf Král: Nemohu vyloučit, že nový trenér zůstane i v klubu

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král | foto: ČTK

PRAHA Ještě než Alois Hadamczik vstoupil do Hitrádia Orion, aby veřejně oznámil svůj konec u národního týmu, zavolal Tomáši Královi, prezidentovi hokejového svazu a v té době ještě svému přímému nadřízenému. "Byl jsem s tím srozuměný a nepřekvapil mě. I ty důvody, které uvedl, jsou celkem logické a pochopitelné," řekl Král pro Lidovky.cz a iDNES.cz.

Logické? Já z jeho slov pochopil, že za vše mohou jen novináři a média.
To nevím... Mně řekl, že ten tlak je takový, že to pro něj už není únosné a že by to mělo špatný dopad na tým i na věci kolem hokeje. Neřekl, že by odstupoval kvůli médiím. Ano, máte velkou sílu a moc, což platí ve všech oborech, ale že by se podle vás řídil běh světa, to si nemyslím.

To souhlasím. Co bude následovat?
Jeho rozhodnutí bylo takové, jaké je. Na středečním výkonném výboru ale bude trenér Hadamczik přítomný a my budeme normálně rozebírat akci jako vždy po nějakém turnaji či mistrovství světa. Samozřejmě ale musíme okamžitě řešit tu situaci s novým trenérem. A já bych ji rád vyřešil co nejdřív.

Hned ve středu?
To určitě ne. Byl bych rád, aby to po středečním jednání bylo v horizontu dnů. Tedy pokud to bude možné. Musíme se zase začít věnovat hokeji.

HADAMCZIK KONČÍ

Naše redakce má informace, že už vedení svazu oslovilo Slavii, zda by uvolnila Vladimíra Růžičku. Vaše reakce?
Takové informace máte?

Ano.
Tak to mě překvapuje, že byste měli víc informací než já. Přiznám, že já osobně nějaké řešení v hlavě mám, ale ve vedení hokeje nejsem sám, takže si ten názor nechám na výkonný výbor. Myslím, že i ostatní kolegové z něj mají k tématu nového trenéra co říct. A že budou mít i nějaké nápady, které budou jiné, než jsou ty mé.

Mluvme tedy v obecné rovině. Chcete s novým koučem podepsat smlouvu až do světového šampionátu v Praze 2015?
Ano. Mluvím opět za sebe, ale chtěl bych, kdyby se to povedlo. Mohou samozřejmě být objektivní důvody, které to nemusí umožnit. Ale byl bych rád, kdyby ta situace byla vyřešená, aby nastal klid a byl čas na práci. To je moje přání a můj cíl. Jestli to je úplně reálné, tak to záleží jen na mě.

Má se nový trenér pouze věnovat reprezentaci, nebo může souběžně působit v klubu?
V tomto jsem nikdy nebyl radikální, narozdíl od jiných. Když se daří, tak to nikomu nevadí, že trenér působí zároveň v klubu. To byl i případ Vládi Růžičky. Když se nezadařilo na olympiádě ve Vancouveru, tak to najednou všem vadilo. Jak říkám, v tomto nejsem striktně rozhodnutý, nemám jasné stanovisko, ale asi bych preferoval, aby to trenér dělal na full time (plný úvazek).

Národní tým si to zaslouží. Dneska je ten hokej tak daleko, že je profesionalizovaný na všech stupních realizačního výboru a i já bych preferoval, aby to bylo na plný úvazek. Jsme ale v nějakém stádiu sezony, takže to rozhodování a hledání není jednoduché. Proto nemohu vyloučit ani druhou možnost.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!