Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hořký návrat legendy do NHL: Forsberg se jenom trápil

Sport

  14:55
PRAHA - Patří mezi nejlepší a nejuznávanější hokejisty historie. Ve své kariéře vyhrál snad všechno, co se dalo... A přesto zatoužil po návratu do zámoří. O kom že je řeč? O sedmatřicetiletém legendárním Švédovi Peteru Forsbergovi, který v sobotu po několika letech odehrál další zápas NHL.

Peter Forsberg foto: Reuters

A stejně jako v dobách své největší slávy se před ním v kabině navlékl do dresu milovaného Colorada Avalanche. Jenže na ledě to už nebylo úplně ono: proti Columbusu se mu nedařilo.

"Byl naším nejlepším hráčem," poznamenal sice kouč "lavin" Joe Sacco, ovšem statistiky toto tvrzení vyvracely. Forsberg strávil mezi mantinely téměř osmnáct minut, během kterých jeho tým dvakrát inkasoval a žádnou branku nevstřelil.

Slavná "forsbergovka" z olympijských her 1994

"Cítil jsem se docela dobře, ale do utkání jsem nastoupil po jedenácti měsících (naposledy působil ve švédském Modo - pozn. red.), musím proto spoustu věcí oživit, odehrát několik zápasů a navyknout si na špičkový hokej," vyvodil sebereflexi zklamaný Forsberg po utkání, v němž Colorado padlo gólovým poměrem 1:3.

Dvojnásobný olympijský vítěz a držitel titulu pro mistra světa si zahrál v jedné lajně s mladíkem Mattem Duchenem a Čechem Milanem Hejdukem. Spolupráci s nimi si rodák z Örnsköldsviku pochvaloval: "Oba mi hodně pomáhali," potěšilo populárního "Foppa", jenž opětovným rozepsáním své bohaté kariéry v NHL obnovil i kladnou 242 bodovou bilanci hodnocení plus/minus.

Je předčasné dělat definitivní závěry, vytanula však zřejmá skutečnost: nechce-li Peter Forsberg pošramotit odkaz, který si v zámoří od roku 1994 pracně budoval, musí hodně přidat a začít bodovat. To ale v podprůměrném Coloradu nebude vůbec jednoduché...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat