Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hradec Králové se opět přiblížil KHL, inspekce vedení ligy proběhla skvěle

Sport

  16:33
HRADEC KRÁLOVÉ - Zástupci vedení Kontinentální ligy ve středu a ve čtvrtek navštívili Hradec Králové, který usiluje o účast v soutěži, a zkontrolovali připravenost města a tamní arény na vstup do ligy.

Hokejisté Hradce Králové by se takto mohli radovat z branky i v KHL. foto: Stanislav Souček/www.hchk.cz

Přestože tříčlenný tým předloží svoji zprávu nejprve výkonnému výboru KHL, jenž bude rozhodovat o udělení licence, žádné závažné připomínky ruští funkcionáři neměli. "V tuto chvíli nevidím žádnou zásadní překážku, proč by se nemohla KHL hrát v Areně v Hradci Králové. Vedení klubu dělá vše pro splnění všech nutných předepsaných regulí," uvedl viceprezident výkonného výboru KHL Vladimir Šalajev v tiskové zprávě týmu HC Lev.

Ocenil i podporu města, které s nově vzniklým východočeským klubem na projektu spolupracuje. Lev Hradec Králové, který se 9. března stal oficiálně členem Českého svazu ledního hokeje, usiluje o vstup do KHL již pro příští sezonu. "Manažeři se nevyjádřili hned na místě, jestli se v Hradci Králové KHL hrát bude, nebo nebude. Své poznatky vyhodnotí s odstupem času," řekl ředitel klubové komunikace Zdeněk Šesták.

Prohlídka stadionu, návštěva města i osobní setkání s vedením klubu je součástí podmínek pro udělení licence. O tom, zda Hradec Králové dostane vstupenku do KHL, by mělo být jasno v nejbližší době. Uzávěrka přihlášek klubů do KHL je 1. dubna. "Přáli bychom si, aby lidé v Hradci a vlastně všichni Češi měli možnost vidět velký hokej a slavné hráče na území České republiky. Uděláme pro to maximum," dodal Šesták.

V rozhovoru pro Sovětskij Sport Šalajev uvedl, že Hradec Králové je na tom ze tří uchazečů o rozšíření KHL nejlépe. "Splňují skoro všechny požadavky včetně vedení klubu. Mají trenéra, asistenta a asi 40 možných hráčů," řekl Šalajev. V Česku přitom zatím neoficiálně prosákla pouze informace, že generálním manažerem týmu bude Otakar Janecký.

Šalajev navíc uvedl, že klub by měl mít zajištěn i nutný rozpočet. Ten by se přitom měl pohybovat v rozmezí od 10 do 15 milionů eur. V případě Hradce Králové se prý nebude opakovat situace s Karlovými Vary, které o možnosti vstupu do KHL také jednaly. "Tady je vše připravováno seriózněji a vážněji.

V Hradci Králové mají seriózní obchodní plán," podotkl viceprezident výkonného výboru KHL. Vedle Hradce Králové o vstupu do soutěže jednají i Jurga Chanty Mansijsk, Budivelnik Kyjev a Vetra Vilnius.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat