NHL: Hronek a Krejčí si připsali dva body, z vítězství Detroitu se radoval ten první

7:24
New York - Obránce Filip Hronek se podílel v nedělním utkání NHL gólem a přihrávkou na výhře Detroitu 6:3 nad Bostonem. V dresu poražených si připsal dvě asistence David Krejčí. Michael Frolík podpořil brankou vítězství Calgary 5:3 na ledě San Jose, za který přihrál na jeden gól Tomáš Hertl. Asistenci ještě zaznamenal i Dominik Simon, který s Pittsburghem porazil Carolinu 3:1.

Obránce Filip Hronek. foto: AP Photo

Zápas v Detroitu byl jako na houpačce. Domácí vedli po úvodní třetině 2:0 trefami Anthonyho Manthy, který v zápase nasbíral pět bodů (3+2). Boston ale v prostředním dějství otočil. Krejčí vymyslel kontaktní gól, po jehož přihrávce najížděl Jake DeBrusk sám na gólmana Jimmy Howarda a snížil. Poté český útočník asistoval u gólu na 3:2, když posunul puk na modrou čáru a střelu Kevana Millera tečoval David Backes.

Detroit kontroval čtyřmi góly v závěrečné části. Mantha zkompletoval ve 42. minutě hattrick a za osm sekund překlopil vedení na stranu domácích prvním zásahem v NHL Taro Hirose. Pátý gól vstřelil Hronek, který tvrdou ranou z levého kruhu trefil přesně vzdálenější roh branky. Český obránce si připsal ještě přihrávku u trefy Dylana Larkina do prázdné branky při power play soupeře.

Calgary nasměrovala k výhře pasáž na konci úvodní třetiny, v níž třemi góly během 75 sekund otočilo z 0:1. Kanadský klub v prostřední části přidal čtvrtou branku. San Jose ve 46. minutě snížilo po krásné kombinaci, jejíž součástí byl i Hertl, ale hosté po střele Frolíka z mezikruží opět odskočili. Calgary si už nenechalo ujít výhru, kterou si zajistilo poprvé od roku 1990 prvenství v Západní konferenci.

Výsledky NHL:

Philadelphia - NY Rangers 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Bučněvič, 20. R. Strome, 48. Skjei. Střely na branku: 29:25. Diváci: 19.437. Hvězdy utkání: 1. Georgijev, 2. Bučněvič, 3. M. Staal (všichni Rangers).

Pittsburgh - Carolina 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 11. G. Wilson, 19. Cullen, 41. Hörnqvist (Simon) - 53. Slavin. Střely na branku: 28:38. Diváci: 18.616. Hvězdy zápasu: 1. Cullen, 2. A. Johnson, 3. Hörnqvist (všichni Pittsburgh).

Arizona - Minnesota 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 40. a 59. J. Archibald, 8. Galchenyuk, 60. Hinostroza. Střely na branku: 23:39. Diváci: 17.431. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. J. Archibald, 3. Galchenyuk (všichni Arizona).

Buffalo - Columbus 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 8. Dubois, 14. Bjorkstrand, 18. N. Foligno, 36. J. Anderson. Střely na branku: 38:36. Diváci: 17.990. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. N. Foligno, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).

Detroit - Boston 6:3 (2:0, 0:3, 4:0)
Branky: 11., 20. a 42. Mantha, 42. Hirose, 53. Hronek, 60. D. Larkin (Hronek) - 23. DeBrusk (Krejčí), 30. Marchand, 39. Backes (Krejčí). Střely na branku: 28:34. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Bertuzzi, 3. Hirose (všichni Detroit).

San Jose - Calgary 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Branky: 13. Meier, 46. Couture (Hertl), 57. Labanc - 15. Monahan, 16. Jankowski, 17. Prout, 28. Backlund, 49. Frolík. Střely na branku: 15:28. Diváci: 17.313. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. J. Gaudreau (oba Calgary), 3. Meier (San Jose).