17. února 2015 12:09 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Doba ‚ďábelská‘ se chýlí ke konci. Pro klub nejsem důležitý, myslí si Jágr

Jaromír Jágr při zápase s Calgary. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr při zápase s Calgary. |

NEWARK/PRAHA Zůstane Jaromír Jágr v New Jersey? A nebo ho klub, který už prakticky ztratil šanci na postup do play off, vymění jinam? To jsou otázky, na které slavný český hokejista zámořským žurnalistům odpovídá téměř každý den.

A zdá se, že s výměnou počítá, alespoň tak se jeví slova, která v pondělí vyřkl pro server nj.com. Prý není pro klub důležitý.

NAROZENINY A PAK TRADE?

„Jestliže něco (nabídka) přijde, tak budu vyměněn,“ řekl Jágr. „Jaký je důvod mě držet? Já nejsem pro tento tým důležitý.“ O jeho výměně, která dle zámořských pravidel musí přijít nejpozději do 2. března, se spekuluje už několik týdnů.

Kam by mohl útočník zamířit? Mluvilo se třeba o Pittsburghu či Montrealu. Server USA Today se dokonce ptal: „A co třeba Nashville Predators nebo St. Louis Blues?“

Sám 43letý útočník zatím mluví spíše o své budoucnosti v NHL. Ve slavné lize chce zůstat i v příští sezoně. Dokonce uvedl: „Nevzdám to. I kdybych měl jít jenom na zkoušku. A věřte mi, že se do nějakého mužstva dostanu.“ Podle všeho se však uzavírá „ďábelská“ kapitola jeho kariéry.

Jaromír Jágr.
Jaromir Jágr se raduje ze vstřelené branky.

Jágr však není jediným Čechem z New Jersey, které ho by mohlo čekat v kanadsko-americké lize stěhování. I když v případě obránce Marka Židlického a útočníka Patrika Eliáše je situace poněkud jiná, protože oba mají ve smlouvě klauzuli, že s výměnou musí souhlasit.

A Eliáš pro nj.com řekl: „Nechci odcházet.“ Židlický jen přidal, že zatím nic ujednáno není a že neví, jak by na nabídku přestoupit jinam reagoval.

robRobert Sára

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!