13. prosince 2011 20:26 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hrozivý pád v 1. lize. Hokejista si poranil obratel

Fiedler hrozivě narazil do mantinelu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fiedler hrozivě narazil do mantinelu. | foto: YouTube.com

HAVLÍČKŮV BROD Útočník Jonáš Fiedler z Havlíčkova Brodu utrpěl v pondělním utkání první hokejové ligy proti Olomouci vážné zranění, po němž bude půl roku mimo hru. Sedmadvacetiletý hráč narazil hlavou na zadní mantinel a zlomil si krční obratel. Měl by se však plně zotavit.

Fiedler se zranil ve 34. minutě, když dojížděl puk a v souboji se soupeřem zakopl. Útočník se třemi starty za extraligovou Mladou Boleslav zůstal po nárazu hlavou na hrazení bezvládně ležet, nicméně po ošetření se dokázal dostat do kabiny vlastními silami. Ještě v průběhu zápasu putoval Fiedler do brněnské nemocnice.

Fiedlerův náraz do mantinelu v čase 1:32

"Poranil si nějaký pátý krční obratel a ve středu ho čeká operace," uvedl na oficiálním webu Havlíčkova Brodu generální manažer Rebelu Augustin Žák.

"Máme zprávy, že může normálně hýbat nohama i rukama, což je ta úplně nejdůležitější informace. Tři měsíce po operaci bude muset mít absolutní klid a další tři měsíce pak bude rehabilitovat," řekl Žák.

Z Fiedlerova zranění neviní klub soupeře. "Rozhodně nešlo o žádný faul. Jonáš bohužel zakopl a při pádu pak narazil hlavou na mantinel. Nejdůležitější teď je, že podle lékařů bude v pořádku," dodal šéf sedmého týmu prvoligové tabulky.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.