Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

Hudler pomohl gólem k vítězství Calgary, Krejčí si připsal přihrávku

7:22
NEW YORK - Český útočník Jiří Hudler se podílel ve středečním utkání NHL jednou brankou na domácí výhře Calgary 3:1 nad San Jose. Olomoucký rodák zvyšoval vedení Flames ve druhé třetině na 2:0, když ho při vyloučení Tomáše Hertla našel volného v předbrankovém prostoru Johnny Gaudreau.

NHL: Brankář San Jose Alex Stalock (32), vlevo levé křídlo Calgary Jiří Hudler (24). foto: Reuters

Hudler se trefil i s přispěním odrazu od nohy obránce hostí Scotta Hannana a skóroval teprve podruhé od 16. prosince.

David Krejčí zaznamenal jednu přihrávku, přesto s Bostonem prohrál na ledě New Yorku Rangers 2:3. Český útočník se do statistik zapsal v úvodní třetině, když společně s Reillym Smithem vybojovali v rohu kluziště puk pro Milana Lucice, jenž vyrovnal na 1:1. Bruins za necelé dvě minuty výsledek otočili, jenže Rangers v prostřední části dvěma zásahy opět strhli vedení na svou stranu a už ho nepustili.

Hokejisté Pittsburghu zvítězili v Edmontonu 2:0 a obě branky vstřelili v prostřední třetině. Nejprve otevřel skóre uzdravený Jevgenij Malkin a čtyři desetiny před druhou sirénou uspěl z dorážky Davi Perron. Gólman Penguins Marc-Andre Fleury zneškodnil všech 22 střel a se sedmi vychytanými nulami je nejlepším v lize.

Výsledky NHL

• NY Rangers - Boston 3:2, (1:2, 2:0, 0:0)
  • Branky: 6. Nash, 27. Brassard, 37. Stepan - 14. Lucic (Krejčí), 16. Bergeron. Střely na branku: 25:20.
  • Diváci: 18 006
  • Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Kreider (oba NY Rangers), 3. Bergeron (Boston).
  • Edmonton - Pittsburgh 0:2, (0:0, 0:2, 0:0)
  • Branky: 21. Malkin, 40. Perron. Střely na branku: 22:26.
  • Diváci: 16 839
  • Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Petry, 3. Letang (všichni Pittsburgh).
  • Calgary - San Jose 3:1, (0:0, 3:0, 0:1)
  • Branky: 30. Russell, 32. Hudler, 39. Raymond - 43. Scott. Střely na branku: 23:29.
  • Diváci: 18 781
  • Hvězdy zápasu: 1. Hiller, 2. Russell, 3. Bouma (všichni Calgary).Branky: 30. Russell, 32. Hudler, 39. Raymond - 43. Scott