Hudler přispěl gólem a nájezdem k výhře Detroitu

12:17
NEW YORK - Útočník Jiří Hudler přispěl v sobotním utkání NHL dvěma trefami k výhře Detroitu v Buffalu 3:2 po samostatných nájezdech. Český hokejista tak bodoval v sedmém z posledních osmi zápasů a pomohl Red Wings zvítězit po předchozích dvou porážkách.

Jiří Hudler. foto: ČTK

Hudler nejprve 58 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal při power play na 2:2, úspěšným nájezdem pak ve druhé sérii ukončil penaltový rozstřel.

Před ním se trefil i spoluhráč Pavel Dacjuk, zatímco oba pokusy domácích zlikvidoval brankář Joey MacDonald.

Buffalo vedlo v utkání už 2:0, když v první třetině skórovali Andrej Sekera a Michael Grier. V polovině zápasu však snížil Dacjuk a v závěru třetí třetiny se hostům podařilo vyrovnat. Red Wings uzavřeli soupeře v útočném pásmu, Hudler naskočil na led jako šestý útočící hráč, vyrazil před branku Sabres, kde se k němu hned odrazil puk po střele Johana Franzéna a český hráč pohodlně zavěsil.

"Myslím, že jsme byli odměněni za dobrý výkon ve druhé a třetí třetině. Vypracovali jsme si spoustu šancí a zaslouženě jsme vyrovnali," řekl po utkání trenér Detroitu Mike Babcock.

Při nájezdech pak Dacjuk i Hudler předvedli kličku do bekhendu a oba byli proti Ryanu Millerovi v brance Sabres úspěšní. "Řekl jsem Pavlovi po jeho nájezdu, že odvedl dobrou práci. A pak mě napadlo, že bych mohl zkusit to samé. Myslím, že to Miller nečekal," prohlásil Hudler.

Buffalo - Detroit

Povedený večer prožil také Tomáš Plekanec, jenž gólem a asistencí pomohl Montrealu k výhře nad Carolinou 4:3. Na dvě branky přihrál obránce Roman Hamrlík.

Plekanec se trefil v 26. minutě, kdy dvacátou brankou v sezoně dostal svůj tým do vedení 3:2. Hosté ještě do druhé přestávky vyrovnali, vítězný čtvrtý gól vstřelil čtyři minuty před koncem základní hrací doby v přesilové hře Andrej Kosticyn, který tečoval Hamrlíkovo nahození.

Dvacet branek nastřílel Plekanec už v páté sezoně po sobě, což se v Montrealu naposledy povedlo v roce 1991 Stephanu Richerovi. Když to novináři českému útočníkovi po zápase řekli, byl překvapený. "To jsem nevěděl a samozřejmě mě to těší. Ale víte co, není to jen moje zásluha. Hraju tady s řadou skvělých hráčů, kteří mi to dost ulehčili," uvedl.

Canadiens si upevnili šestou příčku v tabulce Východní konference a zvýšili svůj náskok před devátým Buffalem na osm bodů. Na osmou Carolinu mají k dobru šest bodů. "Myslím, že nám neschází sebevědomí. Když se podíváme na tabulku, nekoukáme se, kdo je pod námi, ale naopak se díváme, koho můžeme předběhnout," prohlásil útočník Michael Cammalleri.

Neuvirth vychytal "Caps" vítězství
Náladu po pátečním šestibrankovém přídělu od New Yorku Rangers si spravil brankář Washingtonu Michal Neuvirth. V zápase na ledě sousedních New York Islanders zlikvidoval 29 z 31 střel a dovedl hosty k výhře 3:2.

Capitals se přitom začátek zápasu nepovedl. V první třetině čelili velkému tlaku a jen díky Neuvirthovi inkasovali pouze jeden gól. Když však po 33 sekundách druhé třetiny zvýšil Travis Hamonic na 2:0 pro domácí, vyžádal si trenér Bruce Boudreau oddechový čas.

"Upřímně řečeno, naznačil jsem hráčům, že jsou srá.., prostě že smrdí. Vždyť nás přehrávali dvacetiletí kluci. Mohli jsme být rádi, že to není už 0:5. Teprve od té chvíle jsme hráli jako tým," uvedl Boudreau. V polovině druhé třetiny snížil Brooks Laich, v úvodu třetí třetiny pak Capitals dvěma góly během tří minut zvrátili skóre ve svůj prospěch.

Svůj premiérový bod v dresu Bostonu po přestupu z Toronta zaznamenal obránce Tomáš Kaberle, jenž pomohl jednou asistencí k výhře na ledě nejlepšího týmu NHL Vancouveru 3:1. Kaberle v polovině zápasu přihrál na vyrovnávací gól Nathanu Hortonovi, v 56. minutě pak po asistenci Davida Krejčího dal vítěznou branku Milan Lucic. Boston vyhrál popáté v řadě.

Alexej Kovaljov už zase střílí góly za Pittsburgh, kam se ve čtvrtek po letech vrátil po výměně z Ottawy. Ruský kanonýr v sobotu pomohl Penguins k výhře 6:5 po nájezdech v Torontu, když v první třetině vyrovnal na 1:1 a poté byl autorem i rozhodujícího nájezdu.

NHL

Dallas - Nashville 3:2 (1:0, 0:2, 2:0) Branky: 19. Wandell, 47. Goligoski, 57. Eriksson - 26. Suter, 34. Wilson. Střely na branku: 25:27. Diváci: 15.860.

Los Angeles - Colorado 4:3 (1:0, 2:0, 1:3) Branky: 8. Kopitar, 30. Martinez, 40. Doughty, 46. Stoll - 53. a 54. Jones, 60. Stastny. Střely na branku: 42:17. Diváci: 18.118.

Buffalo - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0) Branky: 13. Sekera, 15. Grier - 31. a rozhodující nájezd Dacjuk, 60. Hudler. Střely na branku: 32:37. Diváci: 18.690.

Vancouver - Boston 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) Branky: 17. Malhotra - 30. Horton (T. Kaberle), 56. Lucic (Krejčí), 59. Bergeron. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.860.

Montreal - Carolina 4:3 (2:1, 1:2, 1:0) Branky: 14. Cammalleri (Plekanec), 17. Eller, 26. Plekanec (Hamrlík), 57. A. Kosticyn (Hamrlík) - 8. J. Jokinen (Tlustý), 23. T. Ruutu, 31. Stillman. Střely na branku: 27:31. Diváci: 21.273.

Ottawa - Philadelphia 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) Branky: 37. a 59. Condra, 33. Foligno (Kuba), 52. Phillips - 20. Hartnell. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19.934.

NY Islanders - Washington 2:3 (1:0, 1:1, 0:2) Branky: 14. Okposo, 21. Hamonic - 30. Laich, 43. Knuble, 46. Sjomin. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 31 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta. Střely na branku: 31:22. Diváci: 16.250.

Toronto - Pittsburgh 5:6 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 3:2 - 0:0) Branky: 17. a 44. Lupul, 31. Armstrong, 43. MacArthur, 48. Phaneuf - 20. a rozhodující nájezd Kovaljov, 37. Letestu, 40. Jeffrey, 47. Talbot, 50. Rupp. Střely na branku: 31:40. Diváci: 19.551.