Hudler se konečně trefil, jeho Calgary přesto prohrálo

7:10
NEW YORK - Útočník Jiří Hudler ukončil svůj gólový půst v NHL a po 14 zápasech konečně skóroval, jeho Calgary ale v nedělním utkání prohrálo na ledě Caroliny 2:5. V dresu vítězů si připsal jednu asistenci Andrej Nestrašil.

Calgary Flames prohrálo s Carolina Hurricanes. foto: Reuters

Hurricanes už po 24 minutách vedli 3:0 a hostující gólman Karri Rämö předčasně putoval na střídačku. S náhradníkem Jonasem Hillerem se Flames zvedli. Ve 32. minutě Hudler poprvé překonal Eddieho Läcka, když bekhendem usměrnil do branky přihrávku Marka Giordana, ve 46. minutě Joe Colborne snížil na rozdíl jediného gólu.

Jenže v 52. minutě vzaly všechny naděje hostů na obrat za své. Nejprve Kris Versteeg v přesilové hře svým druhým gólem v utkání zvýšil na 4:2, za další 32 sekund pak Joakim Nordström upravil na konečných 5:2. Právě na posledním gólu se podílel Nestrašil, po jehož výjezdu zpoza branky a následné střele z otočky se puk dostal až ke švédskému útočníkovi, který se prosadil přesnou střelou švihem.