10. ledna 2016 16:10 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Brutální faul na rozhodčího. Druhá liga šetří nechutný incident

Zraněný hlavní rozhodčí (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zraněný hlavní rozhodčí (ilustrační foto). | foto: ČTK

TÁBOR Neudržel nervy na uzdě a hlavního rozhodčího knokautoval k zemi. V sobotním šlágru druhé hokejové ligy mezi Táborem a Jabloncem nad Nisou atakoval hostující Martin Tondr hlavního sudího tak surově, že otřesený arbitr z utkání odstoupil a zápas byl kvůli tomu předčasně ukončen.

„Neviděl jsem, co se stalo. Ale podle toho, co říkali ostatní, měl proběhnout nějaký souboj mezi hráči, který skončil úderem hokejkou do hlavního sudího,“ popisoval pro web jcted.cz jablonecký vedoucí týmu Josef Březina.

Incident se odehrál deset minut před koncem základní hrací doby za stavu 3:0 pro domácí Tábor. Tondr údajně zasáhl ve středním pásmu zcela mimo hru sudího Pavla Vokřála vysokou holí do oblasti krku.

Sudí po tvrdém zákroku prý na chvíli ztratil vědomí. Na pomoc musela okamžitě přispěchat zdravotnická služba a arbitr byl nakonec převezen do nemocnice.

Jelikož všichni zúčastnění sledovali kotouč, ataku si zřejmě nikdo kromě čárových nevšiml.

Táborský brankář Tomáš Klestil se domnívá, že k němu došlo po souboji Tondra s domácím Tomášem Černým. „Jejich hráč to neunesl a neudržel nervy na uzdě. Bylo to hodně nesportovní.“

Tondr, jenž mimochodem pracuje jako masér v extraligové Mladé Boleslavi, dostal za nesportovní faul trest ve hře. Je ale možné, že ho dodatečný flastr nemine.

V prosinci se surovým zákrokem „blýskl“ i chomutovský masér František Moščic, jenž dostal od disciplinární komise pokutu 75 tisíc za napadení hráčů soupeře.

lsoLukáš Šonský

Najdete na Lidovky.cz