21. listopadu 2014 13:44 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hvězdný hokejista NHL vyhlásil bankrot. Zruinovali ho rodiče

Jack Johnson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jack Johnson. | foto: Reprofoto

COLUMBUS/PRAHA Hokejový obránce Jack Johnson z Columbusu vyhlásil osobní bankrot. Přestože si v NHL vydělal během kariéry už přes 20 milionů dolarů, o všechny peníze vinou špatného hospodaření přišel. Jeho oficiálně přiznané dluhy narostly na deset milionů dolarů. A hlavní viníci? Vlastní rodiče.

Matka s otcem Johnsona připravili o peníze rizikovými úvěry, vysokými půjčkami či koupí luxusního domu v Kalifornii.

Sedmadvacetiletý zadák požádal o oddlužení už 7. října, těsně než s Columbusem zahájil sezonu NHL. Doplatil na to, že když se v roce 2008 rozešel s agentem, svěřil dohled nad svými financemi rodičům.

Johnson léta rodičům důvěřoval, ale série žalob z prodlení splátek se začaly hromadit a pohledávky podle informací listu Columbus Dispatch dosáhnou 15 milionů dolarů.
„Řekl bych, že jsem si vybral špatné lidi, kteří mě zavedli na špatnou cestu,“ řekl elitní zadák, který s týmem USA vybojoval stříbro na olympiádě ve Vancouveru.

Nyní si najal tým odborníků i právníky, aby mu s oddlužením pomohli. „To jsem měl udělat už dávno,“ přiznal.

Soud v Los Angeles bude projednávat jeho žádost o osobní bankrot 23. ledna. V této sezoně si Johnson díky smlouvě s Blue Jackets přijde na pět milionů dolarů. S rodiči údajně kontakt přerušil.

ČTK, Lidovky.cz