Jágr a Hemský přihráli na dva góly a pomohli svým týmům k vítězství

8:30
NEW YORK - Jaromír Jágr přihrál ve čtvrtečním utkání NHL na dva góly Floridy při výhře 3:2 nad New Jersey a poosmnácté ve své zámořské kariéře pokořil v sezoně hranici 60 kanadských bodů. Dvě přihrávky zaznamenal také Aleš Hemský, po jedné z nich skóroval Radek Faksa a čeští hokejisté tak přispěli k výhře Dallasu 4:1 nad Arizonou. Jediný gól Kojotů vstřelil Martin Hanzal.

Jakub Kindl a Jaromír Jágr se mohli radovat z vítězství svého týmu. foto: AP Photo/Luis M. AlvarezČTK

Velká šance na úspěch: Je oddanější hokeji Jágr, nebo Rozsíval?

O triumf Panterů se kompletně postarala elitní útočná formace. Dvě branky vstřelil Jonathan Huberdeau, který nejprve ve 28. minutě vyrovnal na 1:1, ve 44. minutě pak dostal domácí do vedení, když pro něho Jágr vybojoval puk u levého mantinelu, kanadský mladík se protáhl až k brance a protlačil puk do sítě.

Na 3:1 zvyšoval v 58. minutě Aleksander Barkov, a byla to opět hlavně Jágrova zásluha. Český veterán vypíchl soupeři puk v obranném pásmu, při úniku dva na jednoho nejprve naznačil střelu a pak naservíroval finskému parťákovi gólovou přihrávku před odkrytou branku. Hosté už pak dokázali pouze snížit.

Florida se díky výhře vrátila na první místo Atlantické divize, odkud sesadila Tampu. Lightning totiž doma překvapivě prohráli 0:3 s Montrealem a ztrácejí na svého rivala dva body. Ondřej Palát ve druhé třetině za stavu 0:2 neproměnil trestné střílení.

Výsledky NHL

Buffalo - Toronto 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 8. a 60. Larsson, 20. a 24. C. O'Reilly - 34. Laich. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18 873. Hvězdy zápasu: 1. C. O'Reilly, 2. Larsson, 3. Johnson (všichni Buffalo).

NY Islanders - Columbus 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

Branky: 8. a 19. Tavares, 18. Hickey, 46. Lee - 5. Dubinsky, 36. Saad, 41. Jenner. Střely na branku: 27:24. Diváci: 13 857. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Lee (oba Islanders), 3. Jenner (Columbus).

Pittsburgh - Nashville 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Branky: 4. a 23. Kessel, 31. Letang, 39. Hörnqvist, 56. Bonino - 20. Johansen, 35. Neal. Střely na branku: 41:24. Diváci: 18 560. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Bonino, 3. Daley (všichni Pittsburgh).

Carolina - NY Rangers 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)

Branky: 12. P. Brown, 34. Faulk, 45. Skinner, 50. Rask - 22. Zuccarello, 26. Nash, 38. Kreider. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16 336. Hvězdy zápasu: 1. P. Brown, 2. Skinner, 3. Faulk (všichni Carolina).

Florida - New Jersey 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky: 28. a 44. Huberdeau (na druhou Jágr), 58. Barkov (Jágr) - 9. Sislo, 60. Pietila. Střely na branku: 40:25. Diváci: 15 803. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Montoya, 3. Jágr (všichni Florida).

Minnesota - Ottawa 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky: 32. Parise, 45. Haula - 24. Karlsson, 35. Pageau, 57. Ceci. Střely na branku: 25:22. Diváci: 19 032. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson (Ottawa), 2. Haula (Minnesota), 3. Pageau (Ottawa).

Dallas - Arizona 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 19. Eaves, 21. Faksa (Hemský), 31. Jamie Benn (Hemský), 60. Sharp - 18. Hanzal. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Hemský, 3. Niemi (všichni Dallas).

Tampa Bay - Montreal 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 10. Desharnais, 21. Mitchell, 58. Danault. Střely na branku: 26:24. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Condon, 2. Jemelin (oba Montreal), 3. Stamkos (Tampa).

San Jose - Vancouver 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky: 35. Marleau, 51. Couture - 2. D. Sedin, 14. Horvat, 55. Hansen, 60. Granlund. Střely na branku: 34:26. Diváci: 15 689. Hvězdy zápasu: 1. Hansen, 2. Miller (oba Vancouver), 3. Burns (San Jose).

Los Angeles - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 21. a 27. Carter, 53. Andreoff. Střely na branku: 29:21. Diváci: 18 417. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Quick, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...