28. července 2015 15:34 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vrátí se Jágr do reprezentace? Promluvím s ním, říká nový kouč Vůjtek

NOVÝ ŠÉF STŘÍDAČKY. Úplatkářská aféra zlomila vaz Vladimíru Růžičkovi, který... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy NOVÝ ŠÉF STŘÍDAČKY. Úplatkářská aféra zlomila vaz Vladimíru Růžičkovi, který... | foto: MAFRA - KAMARYT MICHAL

PRAHA Jsou dny Jaromíra Jágra v hokejové reprezentaci opravdu sečteny? Anebo ještě ne? Sám 43letý útočník o konci v národním týmu mluvil po šampionátu v Praze, nový kouč Vladimír Vůjtek se však chystá Jágrovi - koneckonců jak velí i slušnost - volat. "Přemlouvat ho nebudu, protože jsem nikdy žádného hráče nepřemlouval, ale samozřejmě si s ním promluvím."

Vůjtek to přiznává ve velkém rozhovoru, který ve středu vyjde v Lidových novinách a v MF Dnes, zároveň však dodává, že se Jágrovi (i třeba Eliášovi) ozve až po Novém roce. Teď jim chce dát klid.

Už ve středu 29. července přitom pod Vůjtkem, který před měsícem a půl nahradil u národního týmu kouče Růžičku, startuje první reprezentační akce sezony. Do Jihlavy pozval 24 nadějných hráčů z extraligy.

Hned první srpnový týden se pak chystá setkat i s hokejisty z NHL. „Na 3. a 5. srpna plánujeme dva srazy s hráči z NHL. Generální manažer a Jarda Špaček to dávají dohromady. Co si budeme povídat, já ty hráče pořádně neznám. Vždyť já deset let netrénoval v Česku. Ty kluky znám jen podle jmen, vím, jak hrají, ale nikdy jsem se s polovinou z nich osobně nesetkal.“

I proto se dva zmíněné srazy, z nichž jeden bude v Čechách a druhý na Moravě, neponesou v žádném tréninkovém duchu, ale budou čistě seznamovací. A hokejistům, kteří na ně nedorazí, se pak chystá Vůjtek zavolat.

68letý kouč pak upřimně přiznává, že s NHL nemá příliš zkušeností, i proto si do trenérského týmu vedle Josefa Jandače a Jiřího Kalouse vzal také Jaroslava Špačka. 

„Je to člen zlaté generace a má blízko k hráčům z NHL. Zná jejich mentalitu. Jeho úkolem bude NHL sledovat a doporučovat hráče. A měl by se jet na ně i dvakrát za sezonu podívat.“

VELKÝ ROZHOVOR S TRENÉREM VLADIMÍREM VŮJTKEM NAJDETE VE STŘEDEČNÍM VYDÁNÍ LIDOVÝCH NOVIN. 

Najdete na Lidovky.cz