Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jágr během baráže volal, přiznal šéf Kladna. Klub funguje v provizoriu

Sport

  7:30
KLADNO - Smutek a odpovědnost cítí po sestupu hokejistů Kladna z extraligy do první ligy výkonný ředitel Rytířů Václav Bartoš. Středočeský klub ztratil definitivně šanci na záchranu v nedělním utkání 9. kola baráže v Olomouci, kde vedl 3:0, ale nakonec prohrál 3:5. Podle Bartoše najel klub na dvouměsíční provizorní rozpočet a během té doby majitel Jaromír Jágr rozhodne, jakým směrem se klub vydá.

Výkonný ředitel kladenských Rytířů Václav Bartoš foto: hc-kladno.cz

"Cítím prázdnotu a obrovský smutek. Tři roky jsme se snažili maximálně odpracovat a řada věcí kromě sportovního výsledku A-mužstva se podařila. Velký pokrok je znát například v mládeži. Teď musíme zmobilizovat všechny síly," řekl Bartoš v rozhovoru pro klubové stránky Rytířů.

"Samozřejmě si přehrávám v hlavě, které věci jsem mohl zkusit udělat jinak. Největší díl odpovědnosti za neúspěch nesu já, ale na druhou stranu hned za mnou jsou hráči. A hromadu věcí prostě musí udělat tým, parta," doplnil šéf klubu, který jej řídí při pokračujícím působení majitele Jágra v zámořské NHL.

ČTĚTE K TÉMATU

Bartoš se svým dlouholetým kamarádem Jágrem mluvil naposledy před pátečním utkáním s Chomutovem. Hvězdný útočník měl před sebou ještě závěrečné dva zápasy v NHL v dresu New Jersey, kde pro něj v neděli skončila sezona.

"Určitě se spolu spojíme. Musí toho všeho být stejně plný jako my tady v Kladně," prohlásil smutný Bartoš s tím, že budoucnost klubu se bude řešit v příštích týdnech. "Najeli jsme na dvouměsíční provizorní rozpočet, který je v rovině nejnutnějších nákladů. Jaromír Jágr během té doby řekne svou představu, jakým směrem bude chtít klub dál vést. Poté se připraví rozpočet nový."

Koupě licence? Nereálné

Přestože se objevují spekulace, že by Kladno mohlo extraligovou licenci koupit, Bartoš to nevidí reálně. "V tuto chvíli vůbec ne. Víme, že na devadesát devět procent budeme hrát první ligu, a musíme se snažit postavit co nejsilnější tým, abychom sportovní cestou postoupili zpět do extraligy. Uděláme všechno pro to, abychom na to měli finanční zázemí. Od toho se bude vše odvíjet," doufá v podporu sponzorů Bartoš.

Kladno v polovině prosince vyměnilo trenéra, Zdeňka Vojtu s asistenty Petrem Tatíčkem a Jiřím Kopeckým nahradili Jiří Čelanský s Janem Nelibou a Josefem Zajícem. Z předposlední pozice se ale nezvedlo a v baráži neuspělo. "Výsledek týmu není daný jedním člověkem, trenérem," prohlásil Bartoš.

"Příprava, rozbory a tréninky byly na nejvyšší možné úrovni. Navíc okolo sebe má tým asistentů, kteří odváděli dobrou práci. Není to o trenérovi, tým věděl, co a jak má hrát, měl dobře stanovenou taktiku, bohužel se nám to nepřeneslo do hry. Je potřeba si uvědomit, že zápasy jsme prohrávali hlavně individuálními chybami, ne špatnou taktikou," připojil Bartoš.

Sestup neohrozí rekonstrukci stadionu

Kladno po příchodu Jágra mladšího jako majitele klubu v roce 2011, kdy zachránil klub před krachem, hrálo nejdříve předkolo play off, o rok později čtvrtfinále, ale tentokrát přišla pro klub černá sezona. "Tým se snažil motivovat úplně každý, od trenérů přes sportovního manažera až po mě. V kabině byl dokonce pan Jágr starší. Myslím, že jsme pro záchranu dělali všechno, ale nikdo neumí říct, proč chemie v mužstvu nezafungovala," uvedl Bartoš.

Pád do druhé nejvyšší soutěže by ale podle Bartoše neměl ohrozit plánovanou rekonstrukci stadionu. "První etapa rekonstrukce je vysoutěžená a měla by se zahájit podle plánu po konci baráže," dodal Bartoš.

Autoři: ,

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...