Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Jágr zažil neúspěšný debut na domácím ledě, Vrána se Sedlákem skórovali

7:29
New York - Hokejový útočník Jaromír Jágr si za Calgary odbyl domácí debut, ve kterém Flames podlehli Ottawě 0:6. Pětačtyřicetiletý druhý nejproduktivnější hráč historie NHL tak vyšel i ve svém druhém vystoupení v sezoně bodově naprázdno a Calgary neuspělo poprvé po třech výhrách za sebou.

Jaromír Jágr sleduje puk. foto: ČTK

Premiérový gól v ročníku a hned vítězný si připsal Jakub Vrána z Washingtonu, který na ledě New Jersey zvítězil 5:2. Poprvé se trefil i Lukáš Sedlák z Columbusu, který trefou do prázdné branky pečetil výhru 3:1 nad New York Rangers.

Jágr po vítězné premiéře chválil spoluhráče: Já se musím zlepšit ve všem

Jágr, jenž na ledě strávil 13 minut a 27 vteřin, byl druhým nejaktivnějším střelcem Calgary po Matthewovi Tkachukovi. Ottawského brankáře Craiga Andersona zaměstnal čtyřmi pokusy, ale žádný z nich nebyl úspěšný. Tým z kanadské metropole zpečetil svůj triumf v poslední části, v níž se prosadil čtyřikrát. Flames vyšli podruhé v ročníku gólově naprázdno.

Jednadvacetiletý Vrána proti Devils zaznamenal čtvrtou branku v kariéře NHL. Pražský rodák se prosadil přesnou střelou z pravého kruhu minutu před koncem druhé třetiny. Gól a tři asistence si za Washington připsal švédský centr Nicklas Bäckström, který byl zvolen první hvězdou večera. Dvě branky a nahrávku zaznamenal T.J. Oshie, Alexandr Ovečkin se trefil už podeváté v sezoně a vévodí tabulce střelců.

Poprvé od přestupu z Chicaga se za Blue Jackets střelecky prosadil ruský forvard Artěmij Panarin, jenž Columbus posunul do vedení 2:1. Dva body pojistil trefou při power play Sedlák, pro něhož to byl první bod v sezoně.

Výsledky NHL

New Jersey - Washington 2:5 (0:1, 1:2, 1:2) Branky: 37. T. Hall, 41. Palmieri - 15. a 46. Oshie, 29. Ovečkin, 40. J. Vrána, 48. Bäckström. Střely na branku: 23:28. Diváci: 13.458. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Oshie (oba Washington), 3. Palmieri (New Jersey).

Columbus - New York Rangers 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) Branky: 40. S. Jones, 48. Panarin, 60. L. Sedlák - 15. K. Hayes. Střely na branku: 43:38. Diváci: 15.342. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Panarin (oba Columbus), 3. Lundqvist (Rangers).

Calgary - Ottawa 0:6 (0:1, 0:1, 0:4) Branky: 20. Ceci, 39. D. Brassard, 42. Hoffman, 46. Mark Stone, 48. Dzingel, 57. Wideman. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Ceci, 3. Mark Stone (všichni Ottawa).

Colorado - Anaheim 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Branky: 12. Landeskog, 55. Barrie, 60. Zadonov - 43. Montour. Střely na branku: 39:18. Diváci: 15.393. Hvězdy zápasu: 1. Barrie (Colorado), 2. Berra (Anaheim), 3. Andrighetto (Colorado).

Vegas - Detroit 3:6 (0:1, 3:1, 0:4) Branky: 29. Marchessault, 36. Neal, 37. Haula - 2. a 51. Nyquist, 35. Zetterberg, 45. Mantha, 48. F. Nielsen, 55. Glendening. Střely na branku: 27:27. Diváci: 17.645. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Haula (Vegas). Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 59:45 minut, inkasoval třikrát z 27 střel a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...