Jágr i Voráček skórovali. Radoval se ale Eliáš

22:35aktualizováno  23:01
PHILADELPHIA - Jaromír Jágr s Jakubem Voráčkem neodvrátili jedním gólem domácí prohru Philadelphie s New Jersey, kterému k vítězství 6:4 pomohl dvěma asistencemi Patrik Eliáš. Hosté vedli po necelých 29 minutách hry už 6:0, až pak se Flyers probrali a Jágr s Voráčkem pomohli v poslední třetině debakl zmírnit.

New Jersey Devils (vlevo Eliáš). foto: ČTK

New Jersey se dočkalo vedení už ve čtvrté minutě, když obránce Foster po Eliášově přihrávce využil střelou z kruhu přesilovku pěti proti třem. V poslední minutě úvodní části inkasovala Philadelphia ještě dvakrát a krátce po přestávce znovu. Vedení 5:0 ještě zvýšil Foster ještě před polovinou zápasu.

Domácí hokejisté se ve třetí části zmohli po Simmondsově a Jágrově 13. brance v sezoně na mohutný nápor, ten se však po Voráčkově trefě v 54. minutě zastavil. Hosté už závěrečné drama nepřipustili a připsali si třetí výhru v řadě. Eliáš byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, Jágr třetí.

Hosté z Pittsburghu v dramatickém utkání zvítězili na ledě obhájce Stanley Cupu z Bostonu 2:1 a vyhráli podeváté z posledních deseti utkáních. Jednou brankou se na výhře podílel i nejproduktivnější hráč NHL Jevgenij Malkin.

Nejzkušenější český brankář v NHL Tomáš Vokoun z Washingtonu si dnes na ledě Montrealu připsal třetí nulu v sezoně, protože pochytal všech třicet střel domácích při výhře 3:0.

Výsledky NHL

Philadelphia - New Jersey 4:6 (0:3, 0:3, 4:0)
Branky: 44. Simmonds, 50. Jágr, 53. Giroux (Jágr, Voráček), 54. Voráček - 4. a 29. Foster (u obou Eliáš), 20. Kovalčuk, 20. Zubrus, 21. Parise, 22. Ponikarovskij. Střely na branku: 41:31. Diváci: 19.862.

Boston - Pittsburgh 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 47. Corvo - 20. Malkin 42. Cooke. Střely na branku: 29:28. Diváci: 17.565.

Montreal - Washington 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 9. Wideman, 47. Hendricks, 52. Sjomin z tr. střílení. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 30 střel neinkasoval ani jednou a připsal si třetí nulu v sezoně. Střely na branku: 30:23. Diváci: 21.273.