Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Jágr je přestárlý, ať se naučí něco normálního'

Sport

  8:00
PRAHA - V devětatřiceti letech okouzlil hokejový svět, fanoušky, trenéry, odborníky. Ale také sportovce z jiných oborů. Lidové noviny pro vás vytvořili anketu napříč českým sportovním světem. Znění otázky? Jednoduchá: Ke komu byste přirovnali Jaromíra Jágra?

Česko - USA (Jágr se baví). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Josef Váňa (žokej a trenér): K Lesteru Piggotovi, nejslavnějšímu žokeji minulého století. Když mu bylo 60, můj trenér v Baden Badenu o něm řekl, že už je starý a nepoužitelný. A Piggot týden nato vyhrál v Anglii Velkou Jarní! Jarda předvádí něco podobného.

Milan Jirásek (šéf Českého olympijského výboru): To je velice těžká otázka. Je to takový Ilja Muromec. Ruskému bohatýrovi je podobný vzezřením, významem i svými heroickými činy a výkony. Předvádí opravdu neskutečné věci.

GRAFIKA (po kliknutí se zvětší)
Jaromír Jágr grafika.

Josef Augusta (bývalý trenér hokejové reprezentace): S trochou nadsázky mě napadá snad jen Albert Einstein. Jaromír Jágr se ale těžko k někomu přirovnává. Je to opravdu výjimečný hokejista a osobnost sportu, která toho mezi mantinely dokázala strašně moc.

Lukáš Pollert (olympijský vítěz ve vodním slalomu): Já si myslím, že Jágr je přestárlý hokejista a měl by už konečně začít dělat něco normálního. A nebo se něco normálního naučit a ne se jen pořád honit za pukem. Už má na to věk.

Pavel Richter (mistr světa v hokeji z roku 1985): Jaromír Jágr je ve svém oboru špička, je jedinečný, fantastický hokejista. Génius, který se rodí jednou za sto let. V hokeji znamená to samé, jako ve fotbale Lionel Messi.

Petr Švancara (útočník fotbalového Slovácka): Nejvíc mi připomíná boha. Sportovního boha. Pro většinu Čechů, kteří jsou ateisté, představuje také vlastně jediného boha. Pro mě je to každopádně výjimečný sportovec. Nikdo po něm lepší už tady nebude.

Vladimír Růžička (hokejový trenér): Jaromír Jágr je hokejový Lionel Messi. Jenom o několik let starší. (smích)

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...