30. června 2011 12:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr může udělat 80 bodů, myslí si Hašek

Dominik Hašek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominik Hašek. | foto: ČTK

PRAHA V NHL to bude mít Jaromír Jágr daleko těžší než v ruské KHL. O tom Dominik Hašek (46) vůbec nepochybuje.

LN: Kdyby se vás Jágr zeptal, kam by měl zamířit, co byste mu odpověděl?
Tak především rozhodnout se musí Jarda. Pittsburgh je ale určitě jeho srdeční záležitost, což by mohlo mít při jeho úvahách, kam jít, samozřejmě zásadní vliv. Takže já tipuju Pittsburgh, Jarda má přece jen taky vztah k Mariovi i k tamějšímu klubu. Jestli je ale pro něho výhodnější Pittsburgh, nebo Detroit, skutečně nedokážu odhadnout. Ale jak říkám, vše nasvědčovalo tomu, že to bude Pittsburgh.

LN: Jenže vedení Tučňáků mu je ochotno zaplatit za sezonu pouze dva miliony dolarů. Je to pro Jágra důstojná nabídka?
Tým má samozřejmě určité finanční možnosti; navíc tam hrají elitní hokejisté Crosby a Malkin, kteří mají vysoké kontrakty. Nicméně nabízená částka dva miliony není odpovídající suma. Nebudu říkat, kolik by měl podle mého názoru brát, ale navzdory 39 letům je Jardova cena i kvalita bezpochyby vyšší.

LN: Která soutěž by Jágrovi podle vás víc vyhovovala – KHL, nebo NHL?
V NHL to bude mít zcela jistě mnohem těžší. Přece jen tam hrají kvalitnější hráči než v KHL. Je to zkrátka nejlepší liga na světě, je rychlejší a tvrdší než KHL. Jarda je ale zase silný a vysoký, což je jeho plus. Daleko také dosáhne, což na malých kluzištích představuje další výhodu. Bude to mít těžké, ale já mu přesto věřím, že se v téhle obrovské konkurenci vynikajících hráčů prosadí.

LN: V NHL ale přece jen tři roky nehrál. Není to handicap?
Těžko říct. Ale pořád si myslím, že je tak skvělý hráč, že když mu bude sloužit zdraví, klidně udělá 80 bodů. Ale až na ledě se ukáže, jestli třeba něco za ty tři roky ztratil, anebo jestli si svoji výkonnost udržel. Bez debat to ale bude mít v NHL těžší než v Rusku.

LN: A ještě jedna důležitá věc – bude Jágr moci ze zámoří kočírovat kladenský klub?
Jednoznačně si myslím, že tahle varianta není dobrá. Člověk se má soustředit na hokej, nebo na to druhé. Jestli chce Jarda hrát výborný hokej, pak musí Kladno pustit z hlavy. Dvě věci ale v žádném případě nejdou dělat naplno. Buď jedno, nebo to druhé.

Advantage Consulting, s.r.o.
PLÁNOVAČ VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč