13. května 2011 20:42 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr po prohře: Euforii jste udělali vy, novináři

Jaromír Jágr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA (Od zpravodaje LN na Slovensku) Před tím zápasem si pročítal úryvky z bible. Jenže ani silná víra v Boha Jaromíru Jágrovi (39) v cestě za dalším zlatem nepomohla... Národní výběr v čele s českou hokejovou star odehraje zítra "pouze" utkání zklamaných. "Proto se ještě musíme sebrat," říká útočník.

Je to teď pro vás velká rána po sedmi výhrách na turnaji?
Jsem teď hodně unavený, to teprve přijde. Ale ještě máme před sebou jeden zápas.

Proč jste se Švédy prohráli?
Neměli jsme třetího hráče vzadu, začali nám z brejků dávat góly. Měli jsme sice nějaké šance ve druhé třetině, ale myslel jsem, že na ně máme. Jenže od půlky zápasu jsme buď začali hrát hodně špatně, nebo oni zase hodně dobře.

V čem byl soupeř nejsilnější?
Měli strašně nebezpečné protiútoky. My se nechali unést, šli jsme dopředu, neměli jsme vzadu třetího hráče a oni potom jezdili tři na dva nebo dva na jednoho. Z toho přečíslení nám dávali góly... Jinak že by nás nějak tlačili, to určitě ne.

Když dal Patrik Eliáš chvíli před koncem gól na 2:4, na střídačce jste se radoval. Věřil jste ještě?
Bylo nějakých šest minut do konce, vždycky je šance... A prohrávat o dva góly je lepší než o tři.

Jágr před utkáním s USA.

Soupeř vás osobně hodně zdvojoval. Jak jste se s tím vypořádal?
Přišlo mi, že tentokrát nějak nefungovala spolupráce... My nehráli dobře ve středním pásmu a nebyli jsme schopni rozehrát puk tak, abychom ho dostali k nim. Když jsme byli u nich ve třetině, bylo to o něčem jiném. Měli jsme potíže hlavně s naší rozehrávkou.

Měl jste pocit, že je to ten zápas, ve kterém vám něco chybí?
Ondra ještě chytil penaltu, přežili jsme i oslabení pět na tři a byli dole jen o gól. Pak jsme to ale riskli, šli dopředu a oni toho využili.

Je po celé té vítězné euforii těžké motivovat se na zápas o bronz?
Víš co, tu euforii jste udělali vy, novináři. Hráli jsme tu docela dobře, ale taky záleží na tom, co napíšete vy. My byli nohama na zemi.

Není nakonec škoda, že jste tady nesehráli nějaký zápas, v kterém byste prohrávali?
Těžko říct, od půlky zápasu jsme najednou začali hrát špatně... Nevím, co se stalo, buď nám už došly síly, nebo oni začali využívat těch brejků. Ztrestali naše chyby.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.