Jágr přispěl k výhře Rangers

7:46
NEW YORK - Český útočník Jaromír Jágr přispěl gólem a asistencí v pondělním utkání NHL k vítězství Rangers 2:1 v prodloužení nad Pittsburghem. Hráči Rangers zaznamenali oba góly v početní výhodě a oplatili svému soupeři nedělní porážku.

Český obránce Michal Rozsíval (vpravo) v souboji o puk se Sidney Crosbym. foto: ČTK

Rozhodující trefu zaznamenal útočník Chris Drury, jenž má v letošním ročníku na kontě již sedm vítězných branek. Pittsburgh se stal prvním týmem ve Východní konferenci, který dosáhl hranice sta bodů.

Rangers vs. Penguins

V souboji dvou nejslabších týmů Východní konference zvítězili hokejisté Atlanty 2:0 na ledě Tampy Bay. Obě branky vstřelil v poslední třetině ruský útočník Ilja Kovalčuk, přičemž na druhou mu nahrával Robert Holík. Hvězdou zápasu byl finský brankář Kari Lehtonen, jenž zlikvidoval 36 střel soupeře a připsal si čtvrtou nulu v letošní sezoně.

Výsledky pondělních zápasů:

NY Rangers - Pittsburgh 2:1 v prodl. (0:0,1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 32. Jágr, 62. Drury (Jágr) - 51. Talbot. Střely na branku: 27:22. Diváci: 18.200.

Tampa Bay - Atlanta 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 55. a 60. Kovalčuk (na druhou Holík). Střely na branku: 36:24. Diváci: 17.441.