29. září 2008 17:10 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr řádil, Omsk rozstřílel Balašichu

Jaromír Jágr je stále ve formě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr je stále ve formě. | foto: ČTK

OMSK Tak to bylo uvítaní nového kouče! Včera dorazil Wayne Fleming do sibiřského města, aby převzal šlapající mašinu jménem Avangard Omsk. Jeho noví svěřenci jej museli potěšit, hostům z hlavního ruského města nasázeli sedm branek (7:4), nejvíce v této sezóně. Vůdce týmu Jaromír Jágr se na devastaci Balašichu podílel třemi body.

Hvězdný výběr kolem české osmašedesátky sice v polovině zápasu vedl o tři branky, hosté však na začátku třetí třetiny dokázali vyrovnat na 3:3. Omsk ve 47. minutě poslal do vedení Volkov, o minutu později bylo znovu srovnáno, když úřadoval kanonýr Gorbunov. Na to už se nemohl dívat Jágr. O pět minut překonal hostujícího brankáře popáté. Hosté z Moskvy se již na odpověď nezmohli. Naopak, další dva góly přidali produktivní Volkov a Pestunov.

Oba týmy tak natáhly své série. Omsk vyhrál šesté utkání v řadě, a nováček mezi trenéry Igor Nikitin, tak ve své krátké kariéře hlavního kouče ještě neprohrál, MVD prohrálo potřetí v řadě. Sibiřský gigant vede svou divizi, v celé soutěži poskočil na třetí místo, bod ztrácí na druhou Ufu, další pak na vedoucí Mitišči.

Nadále pokračuje oživovací kúra největší hvězdy soutěže Jaromíra Jágra. Ten se poprvé dostal na průměr více jak bodu na zápas, když ve 12 utkáních nasbíral již 13 bodů (8+5). Na vedoucího muže kanadského bodování, krajana Jana Marka, ztrácí jen tři body. Zítra čeká sibiřskou mašinu opět utkání na domácím ledě, soupeřem Omsku bude Jižnij Novgorod. Na lavičce by měl poprvé stanout jako hlavní kouč Fleming. Bude pokračovat ve vítězné sérii? Jágr a spol. na to mají...