Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jágr se chce opět bavit hokejem

Sport

  17:57
OMSK - Jaromír Jágr přišel do Avangardu Omsk kvůli sportovním cílům a nikoliv za vidinou snadno vydělaných peněz. Právě tohoto faktu si velmi cení generální manažer ruského klubu Anatolij Bardin jež postoj české hokejové hvězdy ocenil na dnešní tiskové konferenci. Zároveň věří, že Jágr ve staronovém působišti hokejově pookřeje a opětovně tak potvrdí své postavení nejlepšími hokejisty světa.

Kdyby měl Federer včera takový bekhend jako Jarda Jágr na exhibičním turnaji v Prostějově, mohl se stát pošesté vítězem Wimbledonu. foto: ČTK

Pro něho je v první řadě důležitá sportovní stránka věci. Šel sem hrát na vysoké úrovni hokej a ne pouze vydělávat peníze," dodal vzápětí generální manažer Avangardu, který se domnívá, že příchodů hráčů velkých jmen směrem ze Severní Ameriky do Ruska bude přibývat.  Podle Bardina se Omsk zaobíral smlouvou pro Jágra tři měsíce. Vše nakonec dopadlo k velké spokojenosti nejen samotného klubu. 

Přestože všechny zainteresované strany zcela důrazně vyvracely nedávné informace deníku New York Post o nabídce ruského klubu s celkovým příjmem za tři roky ve výši 35 milionů dolarů, v sobotu přinesl ruský deník Sport Express s odvoláním na hráčova evropského agenta Jaroslava Zídka podobnou informaci. Jágr si prý může se všemi bonusy vydělat až 33,5 milionu dolarů, ale již po zdanění.

V řadě dalších spekulací se také objevilo, že Jágr má pobírat 10 milionů dolarů ročně, ale naposledy zazněla částka "jen" sedmi milionů. Přesnou cifru však stejně jako Zídek nechtěl podle interní dohody potvrdit ani Bardin. "Myslím, že média při těch sedmi milionech snížila částku k opravdovému minimu," naznačil přesto Bardin. "Mohu však říci, že u Jágra jsou ve smlouvě kromě velmi solidního základu také bonusy. Když se klub dostane do finále, stane se vítězem Kontinentální ligy nebo on sám bude třeba nejlepším střelcem soutěže," vypočítal Bardin.

Kladenský odchovanec nedávno otevřel otázku případného opětovného působení v národním týmu. Tehdy řekl, že pokud bude jeho dalším působištěm Evropa, zvýší se tak šance, že bude v případě zájmu trenéra reprezentovat."Z naší strany neexistují žádné zákazy. Podle podmínek dohody bude mít během turnajů Euro Hockey Tour dokonce možnost odjet na čtyři dny do vlasti - k návštěvě rodičů," řekl Bardin.

Podle informací z Ruska se opět rychle probouzí "Jágrmánie", která ovládla město v době výluky v NHL při ročníku 2004/05, kdy působil nyní šestatřicetiletý forvard v Omsku poprvé. Lístky na všechny domácí zápasy Avangardu jsou totiž údajně již vyprodány.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!