Pátek 7. května 2021svátek má Stanislav 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr se opřel do ‚stávkujících‘ protihráčů. To jste teda profíci, ve vás je problém současného hokeje v Česku, napsal

Jaromír Jágr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr | foto: ČTK

PRAHA Jaromír Jágr se na svém facebookovém profilu tvrdě opřel do kapitánů předních extraligových týmů, kteří kritizují to, že majitelé klubů v čele s Jaromírem Jágrem chtějí uzavřít nejvyšší soutěž (nikdo z extraligy nesestoupí) už v probíhající sezoně.

„Tento dopis je věnovaný těm, kteří hází vinu jeden na druhého, ale ten hlavní problém nevidí. Ale především je věnovaný těm, kteří si přejí, aby v Čechách za pár let vůbec nějaký sport byl,“ napsal ve čtvrtek večer své „hokejové rodině“.

„Dnes ráno jsem si přečetl názory hráčů a pana (Libora, šéfa hráčské asociace) Zbořila k tzv. rozšíření extraligy a možná v budoucnu i k jejímu uzavření. Byl jsem hodně překvapený, jak hráči přemýšlejí,“ doplnil Jágr.

Jaromír Jágr z Kladna po vstřelené brance.
Jaromír Jágr čeká na střídání v duelu se Spartou.

Nejvíce kapitánům předních extraligových týmů vyčítá názor, že podle nich čeští hokejisté nemají povahy, aby hráli naplno, když bez sestupujících v zápase o nic nepůjde.

„Hmmm, to jsme teda profíci. Možná tady je ten problém současného stavu hokeje u nás,“ je nekompromisní Jágr.

Tomu nevoní fakt, že kvůli sestupu A-týmu z extraligy bude potrestána vedle fanoušků i mládež.

„Ano, je spravedlivé, když nejhorší mužstvo spadne, ale většinou jsou potrestaní majitelé, fanoušci a mládež. Hráči, kteří se na sestupu podílejí z 80 procent, podepíší smlouvu s jiným extraligovým klubem,“ vzteká se Jágr.

Zlobí se i na kapitána Plzně Milana Gulaše za jeho prohlášení, že majitelé chtějí změnu pravidel kvůli jejich klidu a teplu.

„Milane, rád ti ten klid a teplo předám, ale chápu - i já byl dříve jenom hráč a věci jsem viděl podobně jako ty,“ opírá se Jágr do Gulaše.

Vzápětí se pouští do většiny extraligových hráčů, kteří jsou proti uzavření extraligy.

„Prostě nová doba: Majitel znamená plať, sháněj peníze a buď zticha. Nám to takhle všem vyhovuje, tak se do toho nepleť,“ nebere si šéf Kladna servítky.

„Hodně hráčů zřejmě nepochopilo, že se tady nejedná o nějakou válku mezi nimi a majiteli, ale o zlepšení sportovišť a zázemí pro sportovce, děti a fanoušky. Ale bez garance extraligy do toho investoři těžko půjdou,“ vysvětluje Jágr své pohnutky.

„Na nikoho se nezlobím, snažím se pochopit i hráče – každý by se rád napil, ale náš sport a hokej se momentálně nachází na Sahaře, kde vody není dostatek,“ dodal Jágr.

V diskuzi pod příspěvkem však fanoušci Jágra obvinili, že ještě loni, když hrálo Kladno o postup z první ligy do extraligy, usiloval o to, aby vítěz první ligy měl zaručený přímý postup do extraligy a poslední z extraligy, aby sestoupil.

A teď ve svém názoru otočil o sto osmdesát stupňů.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Slyšeli jste už o Rossmánkovi? Vyhrajte speciální boxík pro maminky
Slyšeli jste už o Rossmánkovi? Vyhrajte speciální boxík pro maminky

Mnoho drogerií nabízí hodně výhod, ale žádná jako ROSSMANN. Pro maminky je zde speciální program Rossmánek, díky kterému získáte výhodné slevy,...