Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágr se vrátí do NHL. Vybírá mezi třemi kluby

Sport

  18:40
Vábení věhlasné NHL neodolal. Podle agenta Svobody Jaromír Jágr odehraje příští sezonu v zámoří. Otázkou je, ve kterém klubu. "Rozhodnutí padne v brzké době, možná už v úterý," řekl pro ESPN.com Petr Svoboda.

Veterán Jaromír Jágr. foto: Reuters

Zájem o Jágrovy služby oficiálně potvrdil Detroit, jeho agent Svoboda jedná i s Pittsburghem. Třetí klub, který stojí o českou "68", je neurčený. "Jaromír se rozhodl, že chce do NHL. Hodně ho láká, je připraven na výzvu," informoval Svoboda. "Hlavně chce bojovat o Stanley Cup," dodal.

Tím pádem možnost setrvání v Omsku nejspíš končí. Z KHL lákaly Jágra čtyři týmy: Petrohrad, Kazaň, Ufa a Omsk, ale jediný Avangard nabídku ze stolu nestáhl a stále doufá, že na Sibiři bude pokračovat.

Veřejně se mluví o Detroitu, sám Jágr také přiznal, že měl pohovor i s trenérem Mikem Babcockem. U Red Wings je podle zákulisních informací připravena smlouva okolo dvou milionů dolarů za rok.

V Pittsburghu má ale Jágr ještě dům a řadu vzpomínek na zisk dvou Stanley Cupů. Většinovým majitelem klubu je navíc Mario Lemieux, bývalý Jágrův spoluhráč a hokejový "učitel". "V pondělí jsme s Jaromírem hodně mluvili o jeho letech strávených s Penguins," řekl Svoboda.

Jágr se rozloučil s NHL v roce 2008 s tučným kontem 1599 kanadských bodů. Vrátí se za "velkou louži" a překoná 1600 bodovou hranici?

Anketa

Kde bude hrát Jágr v příští sezoně?

Detroit Red Wings 145
Pittsburgh Penguins 324
Jiný klub z NHL 37
Avangard Omsk 22
Jiný klub z KHL 8

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...