4. července 2011 9:56 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr se zlobí: Pittsburgh ze mě udělal idiota

Jágrův dres z logem Philadelphie Flyers je už v amerických obchodem připravený. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jágrův dres z logem Philadelphie Flyers je už v amerických obchodem připravený. | foto: Reprofoto

PRAHA Hokejista Jaromír Jágr konečně promluvil. Po více jak třech dnech vybírání nového klubu a dalších dvou dnech mlčení se hvězdný útočník ve svých prohlášeních ostře pustil do svého bývalého klubu Pittsburghu Penguins. Podle něj zahrál klub "skvělou" boudu.

Vypadalo to tak krásně. Jaromír Jágr strávil v NHL v Pittsburghu jedenáct let, získal dva Stanley Cupy, v historických tabulkách klubu mu patří ve všech důležitých statistikách druhé místo za Mariem Lemieuxem, v kolonce odehraných zápasů v play off dokonce klubovým žebříčkům vládne.

Přesto bylo Jágrovi od začátku jednání (na začátku minulého týdne) zřejmé, že do klubu svého srdce nepůjde. "O mně a Pittsburghu se začalo psát už tak před měsícem. Ale až před dvěma týdny se trochu rozhoupali a nabídli mi smlouvu, protože po městě začali fanoušci i noviny řešit Jágra," řekl Jágr deníku Sport.

JÁGRŮV NÁVRAT DO NHL

"Udělali to ale moc chytře, dali mi nabídku (2,1 milionů dolarů, pozn. redakce), o které věděli, že je jedna z nejnižších vůbec. Tuhle částku berou kluci ve třetí, čtvrté lajně. Moc dobře věděli, že to nemohu vzít, jenže ve finále to bylo podané tak, že Jágr odmítl Pittsburgh, který o něj tolik stál. Takže za idiota a zrádce jsem já," pokračovala česká hokejová legenda rozmrzele dál.

"Jasně, řada lidí si řekne, že dva miliony jsou dost, ale když odečtete daně a další odvody, je z toho tak 700 tisíc. A když vidíte, že v klubech berou hráči prvních dvou útoků od 5 do 7 milionů, tak by se na mém místě zachoval podobně asi každý. Nechci jen sedět na lavičce," vysvětlil Jágr. "Chci dostat adekvátní šanci a buď na to budu mít nebo ne."

Jaromír Jágr.

"A že jsem před rokem řekl, že pro Maria bych hrál i za minimální plat? Je to hloupé to nyní spojovat, jednu větu vytrženou z kontextu... Ale klobouk dolů, Pittsburgh to měl se mnou dobře promyšlené..." dodal zklamaný Jágr.

Šancí na pomstu "Tučňákům" bude mít více jak dost - Philadelphia, ve které podepsal roční kontrakt na 3,3 milionů dolarů, hraje ve stejné divizi NHL jako Pittsburgh. Oba celky se během sezony potkají minimálně v šesti duelech základní části.

A rozhodně se nebude jednat o tuctové souboje. Oba kluby totiž patří mezi úhlavní nepřátele od svých začátků ve slavné lize. A rivalita nyní zase vzroste. Fanoušci se mají nač těšit...

Anketa

Měl podle vás přijmout Jágr nabídku Pittsburghu?

Ano, tvrdil, že na penězích mu nezáleží 293
Ne, byl by hlupák, když mu jinde nabízejí více 189
Ne, jejich nabídka byla směšná pro hráče Jágrových kvalit 3664
Spíše ano, nabídka Flyers není o tolik vyšší 67
Lidovky.cz

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz