Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágr sleduje zatýkání v Česku: Jsme hyeny, kopeme místo podání ruky

Sport

  16:10
PRAHA - Po 21 letech bojuje ve finále play off NHL o zisk Stanley Cupu. Jeho Boston Bruins v sérii s Chicagem Blackhawks prohrává 0:1 na zápasy a v noci na neděli ho čeká další důležité utkání. Přesto česká hokejová legenda Jaromír Jágr sleduje politické dění v Česku. "Situace posledních dní mě nenechává klidným," přiznává slavná osmašedesátka na svých facebookových stránkách.

Jaromí Jágr ve vojenské bundě US Army Rangers foto: www.instagram.com/nhlbruins

Jágr reagoval na velkou razii proti kmotrům, politikům a úředníkům. Zátah policie v nejvyšších patrech politiky bedlivě sleduje.

"Česko miluji a strašně rád bych se dožil doby, kdy budeme všichni šťastní a spokojení. Vím, že je to nejspíš utopie. Vím,že politika je tvrdá hra o moc a peníze. Ale také vím, že každá hra by měla mít svoje pravidla a i ti největší a nejtvrdší soupeři by měli mít k sobě úctu a respekt," nabádá majitel extraligového Kladna.

Padne Nečasova vláda? Vše o skandálu najdete zde:

V centru policejního zásahu se ocitla Jana Nagyová, pravá ruka premiéra Petra Nečase (ODS). Dnes ji soud poslal do vazby - ČTĚTE ZDE. Policie ji viní z korupce - spolu s bývalými poslanci ODS Petrem Tluchořem, Ivanem Fuksou, Markem Šnajdrem a s bývalým náměstkem na ministerstvu zemědělství Romanem Bočkem - a z překročení pravomoci veřejného činitele - kvůli zneužití Vojenského zpravodajství čelí obvinění i bývalé šéf služby Ondrej Páleník, současný šéf Milan Kovanda a zpravodajec Jan Pohůnek.

Nejvíc výjimečnému hokejistovi, který pravidelně patří k největším sponzorům ODS, vadí chování a reakce lidí v médiích a na internetu. "Po přečtení některých názorů a článků k dané situaci mám pocit, že se chováme spíše jako hyeny než lidé. Máme radost, když druhý udělá chybu, když se dostane do problémů. Hned se cpeme na jeho místo a když leží na zemi, tak místo podání ruky ho kopneme radši do hlavy," zlobí se olympijský medailista z Nagana.

Hokejista, který je známý svou pracovitostí a příkladným přístupem k tréninku, pak dodává, že každý by měl místo bezhlavé kritiky začít spíš u sebe. "Pokud chceš změnit svět, tak změň nejprve sám sebe. Anebo bude muset přijít nějaká katastrofa, kde k záchraně života budeme potřebovat jeden druhého a peníze, moc i sláva ztratí veškerou hodnotu. Pak si stoprocentně budeme jeden druhého více vážit a respektovat," napsal Jaromír Jágr.

Celé vyjádření Jaromíra Jágra, jak jej napsal na Facebooku

Milá hokejová rodino,vím,že bych se měl spíš starat o hokej a naše finálové zápasy proti Chicagu,ale situace posledních dní mě nenechává klidným. Jsem Čech, Čechy miluji a strašně rád bych se dožil doby, kdy budeme všichni šťastní a spokojení. Vím,že je to nejspíš utopie,vím,že politika je tvrdá hra o moc a peníze,ale také vím, že každá hra by měla mít svoje pravidla a i ti největší a nejtvrdší soupeři by měli mít k sobě úctu a respekt. A právě to mi v poslední době mezi lidmi (a hlavně politiky) nejvíce schází. Po přečtení některých názorů a článků k dané situaci mám pocit,že se chováme spíše jako hyeny než lidé. Máme radost,když druhý udělá chybu,když se dostane do problémů,hned se cpeme na jeho místo a když leží na zemi,tak místo podání ruky ho kopneme radši do hlavy...

Už slyším názory některých lidí: co to tady píše za kraviny? Žije v Americe a nic nezná! Dělá to tady skoro každý atd.atd. Možná nic neznám, ale jedno vím jistě: POKUD CHCEŠ ZMĚNIT SVĚT, TAK ZMĚŇ NEJPRVE SÁM SEBE. Anebo bude muset přijít nějaká katastrofa, kde k záchraně života budeme potřebovat jeden druhého a peníze, moc i sláva ztratí veškerou hodnotu.Pak si stoprocentně budeme jeden druhého více vážit a respektovat. Snad se všichni brzy probudíme a tato varianta nebude potřeba.A já začnu se změnou hned zítra. Budu bojovat s Jestřáby s veškerým respektem k soupeři a čestně. Vím,že jedině tak vypadá opravdové VÍTĚZSTVÍ.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat