Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Jágr trénuje tvrdě,' jsou překvapeni v klubu

Sport

  18:19
Jaromír Jágr je už v plném proudu NHL. Má za sebou jeden přípravný zápas, ve kterém zazářil. Gólem a asistencí přispěl k výhře a navíc se stal nejlepším hráčem utkání. "Překvapilo nás, jak tvrdě trénuje," shodují se členové organizace Flyers.

Jágr ve Philadelphii. foto: ČTK

Když Jaromír Jágr po svém debutu v dresu Flyers vstřelil rozhodující branku, na další nahrál a stal se největší hvězdou zápasu, řekl, že od sebe čekal lepší výkon. Tím mnohé zaskočil. Vždy't poslední tři roky hrával výhradně na širších kluzištích v KHL či na světových šampionátech, tedy kromě olympijských her ve Vancouveru.

"Všichni jsme si mysleli, že se proti Detroitu předvedl v dobrém světle. To, že se sebou nebyl spokojený, naznačuje, že nám ještě ukáže, proč se dokázal udržet na vrcholu tak dlouho," řekl zámořským médiím generální manažer Paul Holmgren. "Nevěděl jsem, že tak tvrdě trénuje. Nevím, jestli to platí od začátku jeho kariéry, ale on je svou kondicí posedlý," dodal.

"Jméno Jaromír Jágr je pojem. Každý, kdo hokej sleduje, ho zná," pravil Jágrův spoluhráč Scott Hartnell. "Někteří hráči si myslí, že jsou lepší než ostatní. Jaromír je toho přesným opakem."

I křídelní útočník Flyers je překvapen Jágrovou fyzickou zdatností. "Pracuje usilovně na každém tréninku, v posilovně... Chce umlčet všechny pochybovače. Touží vyhrát Stanley Cup tady ve Philly."

"Jágr nám každým dnem dokazuje svoji extratřídu," dodal možná budoucí centr české "68" Danny Briere.