28. října 2010 13:41, aktualizováno  14:09 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr už je v Praze, přiletěl si pro vyznamenání. Nečekal jsem to, řekl

Jaromír Jágr dnes přiletěl do Prahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr dnes přiletěl do Prahy | foto: ČTK

PRAHA Hvězdný hokejista Jaromír Jágr dorazil do Prahy, kde ve čtvrtek večer převezme jako čtvrtý hokejista v historii medaili Za zásluhy z rukou prezidenta republiky Václava Klause. Útočník ruského Omsku se objevil na Ruzyni po pětihodinovém letu krátce po poledni.

Jágr se objevil v Praze krátce po poledni, do české metropole přiletěl jen na otočku z ruské Kazaně. A několikrát zopakoval, že vůbec nečekal, že by se mu mohlo dostat podobné pocty. "Ještě jsem o tom vůbec nepřemýšlel," řekl novinářům na letišti. "Ani nevím, s kým na Hrad večer půjdu, vše musím ještě zjistit," dodala hvězdná osmašedesátka.

Došlo i na tradiční Jágrovy žertíky. To, když mu novináři připomněli, aby nepřišel pozdě, jako před lety na návštěvu k americkému prezidentovi Billu Clintonovi. "Tehdy jsem ale přece nic nedostal," pousmál se Jágr, který nemá zatím na večer ani smoking. Ten mu narychlo sháněla rodina v Česku.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr se stane po Dominiku Haškovi, Augustinovi Bubníkovi a Ivanu Hlinkovi čtvrtým hokejistou, kterému se dostane podobné pocty - tj. vyznamenání Za zásluhy z rukou prezidenta republiky Václava Klause. Již v pátek opět odlétá za povinnostmi do Ruska, zápas s Kazaní ale nestihne.

Což je pro něj nakonec nejspíše dobře, jelikož stále není zdravotně v pořádku. "Nehraji teď stoprocentně v pořádku a nemůžu hrát svou hru," dodal Jágr. Poté již spěchal za svými státními povinnostmi.

Další podrobnosti o státním vyznamenání Jaromírovi Jágrovi a rozhovor s hokejovou legendou čtěte v pátečním vydání deníku

Václav Cibula, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz