23. října 2008 18:17 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr válí dál, tentokrát to odnesla Riga

Jágr na střídačce Omsku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jágr na střídačce Omsku. | foto: ČTK

OMSK Hvězdný útočník Jaromír Jágr byl ústřední postavou dalšího zápasu Omsku v této sezóně Kontinentální hokejové ligy. Po dvou dnech se jeho Omsk opět střetl z lotyšskou Rigou a vůdce sibiřského celku podpořil výhru 3:0 brankou a asistencí.

Tým vedený kanadským koučem Waynem Flemingem se dostal dnes brzo do vedení. A zásluhu na tom měl nejlepší hokejista současnosti Jaromír Jágr. V přesilové hře se v 6. minutě nemýlil ze své oblíbené pozice v mezikruží a Omsk vedl 1:0. Jak se později ukázalo byla to zároveň gól vítězný. Druhá trefa domácích přišla v 21. minutě a podílel se na ni také Pavel Rosa, který nahrával na gól Kurjanonovi. Branka byla původně mylně připsán české hvězdě.

Jágr se podruhé v zápase prosadil do statistik v poslední třetině, kdy připravil gól Bondarevovi. Omsk tak oplatit Rize středeční těsnou porážku a v jubilejním 20. zápase této sezóny si připsal 11 výhru za 3 body a se 36 body je na 4. místě celé soutěže.

Jágr se pohybuje v čele všech důležitých statistik. S 28 body (13+15) okupuje 2. místo kanadského bodování ligy, bod za lídrem Janem Markem z Magnitogorsku. Jeho 13 branek jej řadí na 3. místo mezi kanonýry, vede opět s 19 góly Marek, 15 asistencí znamená stejnou pozici mezi nahravači. Jágr vstřelil již 6 gólů v přesilových hrách a v této statistice je také na 3. místě za Morozovem (8 branek) a Lapinem (7). A "překvapivě" stejné místo opanuje se 3 góly také mezi střelci vítězných branek.


Tím se nemůže pochlubit žádný jiný hokejista soutěže! Navíc Jágr bodoval již v desátém utkání v řadě. Český útočník tak stále dokazuje svou extratřídu.

Výsledek:
Omsk - Dinamo Riga 3:0 (Jágr 1+1, Rosa 0+1).

Antonín Vavrda, Lidovky.cz