Jaromír Jágr v dresu Bostonu Bruins.

Jaromír Jágr v dresu Bostonu Bruins. | foto: ČTK

•   21:40aktualizováno  22:45
BOSTON - Jaromír Jágr se v dnešním odpoledním utkání NHL podruhé střelecky prosadil v dresu Bostonu a pomohl ukončit čtyřzápasovou sérii porážek Bruins. Tým z města, jehož obyvatelé se vzpamatovávají z pondělního bombového útoku při maratonu, porazil 3:0 nejslabší celek soutěže Floridu.

• Joe Nieuwendyk - 1257 / 93

Jágr otevřel skóre zápasu ve 4. minutě střelou zápěstím nad lapačku gólmana Floridy Jacoba Markströma a vstřelil šestnáctý gól v sezoně. Zaznamenal už 118. vítězný gól v kariéře, čímž vyrovnal rekord NHL, který drží hvězda 60.

a 70. let Phil Esposito. Jednačtyřicetiletý český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou utkání za gólmanem Tuukkou Raskem, jenž vychytal čtvrtou nulu v sezoně.

Výhru Bostonu pojistili ve 34. minutě Dougie Hamilton a v předposlední minutě do prázdné branky Brad Marchand.

Výsledek:

Boston - Florida 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Branky: 4. Jágr, 34. Hamilton, 59. Marchand. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17.565.

Autoři: ČTK, Lidovky.cz