2. ledna 2016 22:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr vtipkuje. Bojí se, že ho na All Star Game zabije hromotluk NHL John Scott

Zúčastní se Jaromír Jágr All Star Game po dvanáctileté pauze? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zúčastní se Jaromír Jágr All Star Game po dvanáctileté pauze? | foto: AP

NEW YORK Jaromír Jágr (43) poprosil své fanoušky, aby pro něj nehlasovali ve výběru hráčů pro letošní All Star Game NHL. Chtěl si totiž v nabité sezoně odpočinout. Se svým přáním ale nepochodil. Jeho příznivci jej totiž zvolili jedním ze čtyř kapitánů, takže na klání hvězd, které se uskuteční 31. ledna v Nashvillu, bude muset jet.

„Vážím si vašich hlasů, ale hrát tři na tři by mě mohlo zabít. A já ještě nechci umřít. Díky za pochopení,“ napsal Jágr v prosinci na svém twitterovém účtu.

Celá akce se totiž uskuteční v novém formátu, jako miniturnaj čtyř týmů z každé divize jen po třech hráčích na každé straně. Tímto způsobem se od této sezoně hrají v NHL prodloužení a do nich Jágr nenastupuje.

Vedle Jágra budou dalšími kapitány nejproduktivnější hráči současného ročníku - Američan Patrick Kane z Chicaga a ruský útočník Alexander Ovečkin z Washingtonu.

Čtvrtým do party je John Scott z Arizony, který může za nominaci mezi elitní hráče „děkovat“ tomu, že se fanoušci mezi sebou domluvili a pro kanadského bitkaře hromadně hlasovali. Zbylých 40 hráčů pro All Star Game zvolí vedení NHL.

A právě ze Scotta si nyní Jágr utahuje na svém twitterovém účtu. „Fanoušci, bál jsem se, že mě hra tři na tři během All Star Game zabije. Teď se ale víc bojím toho, že mě určitě zabije hromotluk John Scott.“

Další z legend NHL, finský útočník Teemu Selänne, však Jágra přemlouval, aby do Nashvillu jel, a proto pro něj sám hlasoval.

„Dal jsem ti hlas, kamaráde. Ještě nejsi tak starý. A jsi mnohem chytřejší, než ty děti, co to hrají dnes. Jeď dál, vydrž,“ uvedl dlouholetý Jágrův soupeř o pozici nejlepšího evropského střelce v NHL, který v roce 2014 ukončil kariéru.

Jaromír Jágr přišel při utkání s Ottawou o čtyři zuby.
Jaromír Jágr.

A i on tak přispěl k tomu, že český útočník dostal od fanoušků z celého světa nejvíce hlasů mezi všemi hokejisty Atlantické divize.

Jágr se tak v téměř 44 letech stane nejstarším hráčem v historii Utkání hvězd, kterého se zúčastní po dlouhých 12 letech. V nominaci pro All Star Game je už potřinácté, pokud by do Nashvillu skutečně jel, zahrál by si na nich podesáté.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...