• schránka
  • Přihlásit Můj účet

Jágr bez NHL, NHL bez Jágra. | foto: ČTK

Jágr vyrazil do Omsku za novou etapou své kariéry

Sport
  •   14:52
PRAHA - Nejslavnější český hokejista Jaromír Jágr se dnes vydal za novou kapitolou svého sportovního života do ruského Omsku. V pátek se má vedení Avangardu hlásit a v nejbližších dnech se zapojí do přípravy týmu. Před odletem Jágr znovu ujistil o svém zájmu vrátit se do národního týmu, kvůli čemuž se ve středu sešel se staronovým reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou.


Pocity měl Jágr podobné jako při předchozích mnoha odletech do zámoří. "Je to stejné. Rozdíl je možná jen v tom očekávání, protože to očekávání je daleko větší, než když jsem odlétával do NHL. Nebude to jednoduchý, ale vybral jsem si to a teď už je pozdě na to se obracet zpátky," řekl novinářům před odletem do Moskvy dosavadní kapitán New York Rangers. 


Nejproduktivnější Evropan v historii NHL byl spokojený, že ve svém nabitém programu stihl i setkání s trenérem Růžičkou, svým spoluhráčem ze zlatého Nagana. "Chtěli jsme se vidět ještě před tím, než odletím, protože bylo rozumné se domluvit co a jak se bude dít. Já jsem mu řekl svůj názor, že chci reprezentovat, pokud budu mít formu a budu zdravý," uvedl Jágr. Předem přislíbené místo má však jen napůl. "Musím na to mít samozřejmě formu, což se mu nedivím," dodal s úsměvem mistr světa z Vídně 2005. V polovině srpna by se měl Jágr ještě do Čech vrátit. "Měl bych přiletět 16. srpna kvůli hokejovým exhibicím, které máme s Jágr Teamem.

Pokusím se dvě stihnout a pak se hned musím vrátit, protože v Rusku začne turnaj, který zaštituje gubernátor, tak musím být zpátky," řekl Jágr. Ruská liga, který si slavný kladenský odchovanec zahrál v dresu Omsku už během výluky v NHL v sezoně 2004/05, startuje 2. září.

Autor: ČTK