8. října 2017 14:44 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr za Calgary nenastoupil, potěšil ale skupinu ‚Cestujících Jágrů‘

Jaromír Jágr se skupinkou „Cestujících Jágrů“ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr se skupinkou „Cestujících Jágrů“ | foto: NHL- oficiální twitterový účet

Calgary Jaromír Jágr vynechal i druhý zápas Calgary v novém ročníku NHL. Sobotní večerní duel doma proti Winnipegu podle kouče Flames Glena Gulutzana vynechal kvůli tomu, že není ještě po dvou trénincích s týmem dostatečně připravený k soutěžnímu zápasu. Nebyl by to však Jágr, kdyby neudělal nějaký vtípek. Při rozhovoru jeho věrných fanoušků, kteří nosí paruku s dlouhými vlasy na jeho počest, je překvapil během rozhovoru.

Skupina dvojníků Jaromíra Jágra roste snad ještě rychleji, než jeho slavný účes řečený mullet.

Všechno to před sedmi roky rozjelo šest calgarských kamarádů, když přemýšleli o nenáročném halloweenském převleku pro výlet do Las Vegas. Dneska je z nich osmnáctihlavá banda, která vzbudí pozornost médií kdekoliv, kam se s typicky dlouhými parukami a dresy s číslem 68 vypraví.

Pětačtyřicetiletý druhý nejproduktivnější hráč historie NHL po dohodě na ročním kontraktu přiletěl do zámoří teprve ve středu a zatím bude pokračovat v přípravě.

„Ne, nenastoupí,“ řekl kouč Calgary Glen Gulutzan oficiálním stránkám klubu po dnešním předzápasovém rozbruslení.

Své příznivce však stihl Jágr překvapit. Při rozhovoru „Cestujících Jágrů“ se za nimi vplížil do záběru a za smíchu všech přítomných jim daroval svůj nový dres z Calgary.

08.října 2017 v 05:56, příspěvek archivován: 08.října 2017 v 14:55

VIDEO: The Traveling Jagrs (@68isgr8) stopped by #Flames TV Live ... and were surprised by 6??8?? himself! https://t.co/huWEuwK3mJ

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

The Traveling Jagrs (@68isgr8) stopped by #Flames TV Live ... and were surprised by 6️⃣8️⃣ himself! https://t.co/huWEuwK3mJ

„Nám vůbec nejde o image,“ odmítal Freeman, jeden ze členů skupinky, která Jágra uctívá. „Bereme to tak, že se nám naskytla šance sledovat na vlastní oči hrající legendu. Jen se snažíme lidi nabudit, aby Jágrovu jedinečnost ocenili. A aby hokej milovali tak, jak ho milujeme i my.“

Další možnost bude mít Jágr v pondělí na ledě Anaheimu.

„Říkal, že se cítil o hodně lépe než první den. Potřebuje pravděpodobně ještě pár tréninků, dobrých tréninků,“ doplnil Gulutzan, který Jágra v tréninku testuje v obou přesilovkových formacích.

, Lidovky.cz

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.