Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Drtivá výhra, dva góly. Takový start? Naposledy v Pittsburghu, vzpomíná Jágr

Sport

  19:32
FLORIDA (OD NAŠEHO ZPRAVODAJE) - Kdyby ve zbytku sezony bodoval tak jako v prvních zápasech, stal by se Jaromír Jágr možná nejlepším hokejistou historie NHL. Otevírací duely se mu náramně daří, ve 22 nasbíral 39 bodů, což je rekord NHL.

Jágr v dresu Panthers. foto: Reuters

Dvě trefy přidal v noci na neděli, i díky nim Florida doma rozdrtila Philadelphii 7:1. „Měli jsme výborný start, štěstí na některé odrazy, byla tam i jedna chyba gólmana,“ hodnotil Jágr, když si po utkání sedl v kulichu na své místo v rohu kabiny.

Vést 4:0 po sedmi minutách hry, to se jen tak nevidí. Pamatujete si na takhle dobrý start?
Když jsme hráli v 90. letech v Pittsburghu, tak to bylo běžné. Ale to byla jiná doba, to nejde srovnávat.

Některé týmy začaly sezonu už 7. října, vy až 10. Byli jste víc nažhavení než soupeř?
To si nemyslím. To není jako dřív, když hráči přišli do kempu a pak začali teprve trénovat. Dnes si mladí přes léto víceméně nedávají volno a jsou v neskutečné kondici, málokdo si dovolí přijet do kempu nepřipravený.

Sedm gólů Panthers slavilo nebývale plné hlediště. Vyprodáno, to na Floridě nebylo zvykem...
Před sezonou se vědělo, že bude chodit víc lidí, bylo prodáno o tři tisíce permanentek víc proti minulému roku. Posun je to dobrý, a když budeme hrát jako teď, lidi přijdou.

V hledišti bylo několik českých vlajek. Zaregistroval jste, že je tu docela dost českých fanoušků?
Viděl jsem, že jich tu pár je. Ale hlavně bylo fajn, že bylo vyprodáno. To je skvělá zpráva pro našeho majitele, který tu byl taky.

A jak vidíte šance Floridy?
Na jaře jsem sem přišel na 20 zápasů, kdy jsme bojovali o play-off a potřebovali jsme všechno vyhrát. Bylo to úžasné, soupeře jsme přehrávali, i ty, kteří byli kandidáty na vítěze Stanley Cupu jako Tampa, nebo Montreal. Dravost mládí nechyběla, ale sebevědomí vyhrávat zápasy ano. Ale to přijde jen s úspěchem.

Už na konci minulé sezony jste se výtečně sehrál se dvěma mladíky Barkovem a Huberdeauem. Je to teď ještě lepší?
Já se soustředím na sebe a doufám, že se budu zlepšovat. Potřebuju bruslařsky pomoct hlavně od mladých. Dva góly jsme dali a doufám, že to vydrží. Ono je to někdy těžší v tom, že hrajeme proti nejlepší lajně soupeře. Hlavně doma se trenér snaží naši pětku posílat na jejich hvězdy, protože Barkov je nejlepší při bránění, ale je dobrý i v útoku, i když mu je teprve dvacet let. Hrát na ty nejlepší není jednoduché. Musíte si dávat pozor, nesmíte moc riskovat, za každou chybu zaplatíte.

Před sezonou jste řekl, že si necháte narůst dlouhé vlasy jako v 90. letech. Zatím vidím na vašem místě připravenou pouze paruku. Snad se z toho nechcete vyvléknout?
Ještě je nemám, chvíli to potrvá. Paruka tady jen visí jako suvenýr pro štěstí.

Jaké to vlastně je začínat hokejovou sezonu mezi palmami na Floridě?

Rozhodně je lepší začínat, když je venku 35 stupňů než 10. Tady to má ohromnou výhodu v tom, že když máte špatnou náladu nebo se vám něco nepovede, tak pořád svítí sluníčko. Každý barák má bazén, moře je kousek.

V Miami letí hlavně americký fotbal a basketbal. Zastaví vás tu vůbec lidi na ulici?
Přes léto jich tu moc není, většinou se nahrnou, až když je zima. Ale já jsem v klidu, protože mě tady stejně nikdo nepozná.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat