Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágrovo Kladno v extralize zůstane, pomoc nabídlo město

Sport

  16:57
PRAHA/KLADNO - Hokejová extraliga se zřejmě bude v Kladně hrát i v příští sezoně. Po jednání mezi vedením hokejového klubu a městem to řekl náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek. Podle Bernáška se obě strany shodly na tom, že chtějí hokej ve městě zachovat a situaci předají právníkům, kteří by měli vymyslet konkrétní řešení, jakým způsobem může město klubu pomoci.

Plzeň - Kladno. foto: ČTK

Výsledky vedoucí k záchraně kladenského hokeje by měly být známé příští týden, dodal. Jednání, jejichž součástí zřejmě bude určitá forma finanční pomoci hokejovému klubu, jsou podle primátorova náměstka "na dobré cestě". "Troufl bych si říct, že hokejová extraliga bude minimálně pro příští sezonu zachráněna," uvedl Bernášek.

VÍCE K TÉMATU

Jak bude samotné řešení složité finanční situace hokejového oddílu vypadat, zatím nedokázal vysvětlit. Návrh prý budou vymýšlet právníci, kteří ho oběma stranám představí po víkendu. "Definitivní rozhodnutí o pomoci bude určitě schvalovat zastupitelstvo," nastínil Bernášek. Primátorův náměstek dodal, že se do situace po návratu z mistrovství světa zapojí také Jaromír Jágr mladší, o němž se spekuluje, že by se v létě měl postavit do čela klubu místo svého otce.

Schůzky se zúčastnil taktéž Otakar Černý mladší, jenž byl dříve generálním manažerem kladenského klubu a nyní zastává pozici radního pro oblast sportu a volného času a radní Radek Větrovec (všichni ODS). Za hokejový klub se schůzky zúčastnil Jaromír Jágr starší. Středočeši si jen s největší námahou zajistili účast v extralize pro nadcházející sezonu.

Krátce po jejím skončení však klub přišel o hlavního sponzora a prezident klubu přiznal, že nemůže vyloučit, že Kladno prodá extraligovou licenci. V hokejovém zákulisí se o tom spekuluje již delší dobu. Zájemců o odkoupení extraligy by podle všeho bylo hned několik. Potřebné finance má k dispozici například Chomutov, jemuž se už několik let nedaří postoupit mezi elitu sportovní cestou.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat