3. listopadu 2015 9:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Místo Jágrova zdraví řeší NHL jeho účes. Vlasy rostou, hlásí hrdě Florida

Pokrok je znát, ukazuje Roberto Luongo na rostoucí vlasy Jaromíra Jágra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pokrok je znát, ukazuje Roberto Luongo na rostoucí vlasy Jaromíra Jágra. | foto: Twitter Floridy Panthers

FLORIDA Kdo by si snad myslel, že rozruch kolem plánu hokejisty Jaromíra Jágra vrátit se k účesu ve stylu „vpředu práce, vzadu zábava“ byl jen krátkodobou záležitostí, mýlil by se. Sociální sítě s hokejovou tématikou pojaly růst vlasů české hvězdy jako jedno z předních témat. Málokterý účes je pod takovým drobnohledem.

Na Twitteru se dokonce objevil bizarní „Jaromir Jagr Mullet Tracker“, tedy jakýsi sledovač vývoje růstu Jágrovy „helmy“. Oproti prvnímu datu měření, 9. říjnu 2015, je nyní již znám markantní posun. Do podoby, jakou měly Jágrovy vlasy v devadesátých letech, však stále ještě mnoho chybí.

„Nejdůležitější tweet dne,“ reagovali fanoušci Floridy Panthers na čerstvou fotku Jágrova účesu, kterou na klubovém profilu zveřejnil brankář a „hecíř“ Roberto Luongo. Jako by účes nejproduktivnějšího Evropana v dějinách NHL byl důležitější než to, zda Jágr nastoupí ke středečnímu duelu proti Anaheimu. Panteři by přitom potřebovali zabrat, poslední zápasy proti Bostonu i Washingtonu ztratili a zůstávají na čtvrtém místě Atlantické divize.

Jágr, který měl parádní start do nové sezony a v devíti zápasech zapsal šest branek a čtyři asistence, právě poslední dva zápasy svého týmu vynechal pro „nespecifikované zranění v dolní části těla.“ Před pátečním zápasem proti Bostonu přitom už s týmem lehce trénoval, po rozbruslení však zhodnotil, že ještě není na ostrý start připraven.

Podle kouče Floridy Gerarda Gallanta si Jágr o víkendu naordinoval velmi tvrdý trénink v posilovně, jeho účast v utkání s Anaheimem je však stále obestřena mlhou. „Jaromír si sám řekne,“ ví Gallant.

Je zřejmé, že Jágr vzal výzvu vrátit se alespoň vizáží do let devadesátých vážně, začne po vstřelených gólech znovu salutovat?

okaOndřej Kopřiva